Ar ketonai gali padėti bėgti greičiau? Dr Latt Mansor apie ketonų papildus

Jei esate susipažinę su ketonais, žinote, kad jie dažniausiai siejami su ilgalaike, mažai angliavandenių turinčia dieta, kurią išlaikyti bėgikams gali būti sudėtinga. Bet ką daryti, jei ketonų naudą gautumėte kaip priedą, o ne pakeisdami mitybą?

Ketonai yra kuro šaltinis, kurį natūraliai gamina kepenys, kai yra mažai angliavandenių, paprastai gaunama laikantis itin mažai angliavandenių turinčios dietos. Paprastai ketonų naudojimas bėgimui nepadeda jūsų rezultatams, nes trūksta angliavandenių. Šie ketonai yra endogeniniai, tai reiškia, kad jie gaminami organizme. Ketozės būsenoje ketonų kiekis organizme yra žymiai padidėjęs, palyginti su tuo, kai angliavandeniai yra lengvai prieinami.

Ketozė leidžia organizmui gaminti ATP (pirminę kūno energijos valiutą) iš riebalų, o ne iš angliavandenių. Esant ketozei, organizmas efektyviau maitinasi iš gausių riebalų atsargų, todėl reikia mažiau kalorijų.

Bėgimas ir mažai angliavandenių turinčios dietos retai derinamos kartu, ir nors ketozė turi ištvermės naudos, jos gali turėti daug šalutinių poveikių, įskaitant nuovargį ir galvos svaigimą. Tačiau veiksmingas ketonų papildas gali suteikti tą pačią naudą be įsipareigojimo laikytis itin mažai angliavandenių turinčio gyvenimo būdo.

Dr. Latt Mansor apie ketonus bėgimui

Šios savaitės podcast’o svečias yra daktaras Lattas Mansoras. Jis yra pagrindinis tyrėjas HVMN, Oksforde turi fiziologijos, anatomijos ir genetikos mokslų daktaro laipsnį, taip pat įgijo biotechnologijos magistro laipsnį Kolumbijoje. Latt yra žinomas medžiagų apykaitos sveikatos ir širdies ir kraujagyslių ligų ekspertas, reguliariai konsultuojasi su elitinėmis sporto, karinėmis, klinikinėmis ir tyrimų organizacijomis.

Naujausias Latto tyrimas buvo skirtas egzogeninių ketonų naudai bėgimui. Užuot taikę griežtą angliavandenių ribą, kad įveiktumėte ketozę, egzogeniniai ketonai gali būti vartojami kaip priedas, suteikiantis panašią naudą be dramatiškų mitybos pokyčių. Latto tyrimai parodė, kad ketonų papildymas turi fizinės ir pažintinės naudos, ypač ištvermės sportininkams.

Kadangi tai toli gražu nėra mano kompetencijos sritis, Latt paaiškina ketonų vaidmenį organizme prieš aptariant jų naudą sportininkams. Kai kurios temos, į kurias mes sutelkiame dėmesį, yra šios:

  • Kaip jis susidomėjo ketonų tema
  • Endogeninių ir egzogeninių ketonų skirtumai
  • Kaip ketonų papildymas laikui bėgant vystėsi
  • Kodėl ketonai yra kuro šaltinis, o ne stimuliatorius
  • Kaip ištvermės sportininkams naudingas ketonų papildymas
  • Protokolas ištvermės sportininkams, besidomintiems papildymu

Ketonai yra patraukli tyrimų sritis, turinti daug galimos naudos. Žinau, kad jums patiks mūsų pokalbis!

Sužsiprenumeruokite podcast’ą Apple podcast’ai, „Spotify“., Siuvėjas, iHeartRadioarba Google Play.

Nuorodos ir ištekliai iš laidos:

Ačiū Previnex!

Mus palaiko mūsų naujausias partneris Previnex. Visą savo gyvenimo dalį atsispyręs daugumai papildų, atsargiai keičiu melodiją. Man liko mažiau nei metai nuo „Masters“ bėgimo ir asmeniniame gyvenime siekiu ilgaamžiškumo. Noriu kuo ilgiau būti sveikiausiu savimi ir džiaugiuosi galėdamas bendradarbiauti su Previnex, kad tai įvyktų.

Previnex naudoja labiausiai biologiškai prieinamas, kliniškai patikrintas sudedamąsias dalis, optimalią kiekvieno ingrediento formą ir dozę, farmacinio lygio gamybą, žaliavų ir gatavų produktų testavimą. Už kiekvieną jūsų pirkinį jie taip pat dovanoja vitaminų vaikams, kuriems jų reikia.

Pastarąjį mėnesį vartojau jų imuninę sistemą ir multivitaminus ir jaučiuosi puikiai. Turiu daugiau energijos ir aiškumo, jau nekalbant apie ramybę, kad duodu savo kūnui tai, ko jam reikia. Tikiu, kad „Previnex“ veikia ir tikiuosi, kad jūs patirsite tą pačią naudą kaip aš. Naudokite kodą jason15, kad gautumėte 15% nuolaidą užsakymui Previnex!

Ačiū MOBO valdybai!

Žinomo kineziterapeuto Jay Dicharry išrastas MOBO padeda stabilizuoti jūsų poziciją naudojant novatorišką svirties lentą, pastatytą ant dviejų pelekų. Šis dizainas efektyviai priverčia įstumti didįjį pirštą į blentą, kad pagerintumėte stabilumą. Buvau gana arogantiškas eidamas į savo pirmąją sesiją MOBO valdyboje. Kaip sunku gali būti subalansuoti, tiesa? Na, aš gana greitai nusižeminau!

Net jei esate geras bėgikas, geresnė pusiausvyra, stabilumas ir propriocepcija padės jums žengti galingiau ir išvengti daugiau bėgimo traumų. Sužinosite, kaip pagerinti kinetinės grandinės efektyvumą nuo klubo iki didžiojo piršto. Nes, kaip mėgsta sakyti Jay, svarbu ne tik tai, koks tu stiprus, bet ir kaip gerai tą jėgą panaudoji.

Ką tik buvau savaitgalio kineziterapijos seminare (lol, buvau vienintelis bėgimo treneris) ir sužinojau, koks svarbus (ir retas) šis paprastas judesys. Sutaupykite 10% su kodu STRENGTHRUN10 atsiskaitydami adresu moboboard.com.