Jei ieškote gero Wi-Fi 6 tinklelio maršruto parinktuvo, yra platus produktų pasirinkimas. Dauguma produktų turi tvirtą funkcijų rinkinį, juos lengva nustatyti ir naudoti, be to, jie aprėpia visus namus. Nors tinklinės sistemos pastaraisiais metais įgavo didelį pagreitį, aš nesu jų gerbėjas, nes jos dažnai būna ribotos, kai kalbama apie išplėstines funkcijas ir tinklo konfigūravimą. Štai kodėl prieš kelerius metus kreipiausi į Ubiquiti UniFi prieigos taškus ir jungiklius savo namuose.
„EnGenius“ yra dar vienas prekės ženklas, skirtas tinklų entuziastams, siūlantis prieigos taškus, tinklo jungiklius ir saugos šliuzus, kuriuos valdo debesyje pagrįstas EnGenius Cloud sprendimas. Prieš dvejus metus savo namų tinkle naudojau ECW220 Wi-Fi 6 prieigos tašką ir ECS1008P Gigabit valdomą jungiklį, o pernai į savo namų tinklo infrastruktūrą įdėjau stipresnį ECS2512FP 2,5 GbE jungiklį.
Kaip ir „Ubiquiti“ UniFi valdiklį, „EnGenius Cloud“ valdiklį lengva pradėti naudoti ir jis siūlo išsamų tinklo valdymo funkcijų sąrašą. Jei norite eiti šiuo keliu, žinokite, kad nors „EnGenius“ siūlo gerą jungiklių ir prieigos taškų pasirinkimą, jame nėra tokio maršruto parinkimo sprendimo, kaip „Ubiquiti UniFi Dream Machine Pro“ – turėsite naudoti atskirą laidinį maršruto parinktuvą. Geriausias būdas tai padaryti – sukurti pasirinktinį pfSense sprendimą arba įsigyti MikroTik RB5009UG (atsidaro naujame skirtuke) už maršrutą.
Štai trumpa apžvalga, ką „EnGenius“ gali pasiūlyti su savo produktais ir ar turėtumėte pasirinkti prekės ženklą, o ne „Ubiquiti“ ar „TP-Link Omada“.
Prieigos taškai
Kodėl galite pasitikėti „Android Central“.
Mūsų ekspertai recenzentai praleidžia valandas bandydami ir lygindami produktus ir paslaugas, kad galėtumėte pasirinkti jums tinkamiausią. Sužinokite daugiau apie tai, kaip testuojame.
Atsižvelgiant į pastaraisiais metais išaugusį vartotojų poreikį, „EnGenius“ dabar savo „Fit“ portfelyje siūlo namų vartotojams pritaikytą aparatinę įrangą. EWS357-FIT turėtų būti idealus produktas daugeliui namų vartotojų; Jis maitinamas keturių branduolių „Qualcomm“ platforma su „Cortex A53“ branduoliais, turi didelio stiprumo įvairiakryptes antenas, kurios yra paslėptos korpuse, ir jam reikia 12,5 W per PoE.
2×2 Wi-Fi 6 dizainas užtikrina iki 1 200 Mbit per 5 GHz kanalą ir 574 Mbit 2,4 GHz dažniu ir idealiai tinka namų aplinkai. Jis praleidžia platesnius 160 MHz kanalus ir, kaip ir visi „EnGenius“ produktai, čia nėra jokio licencijavimo mokesčio. EWS357-FIT „Amazon“ parduodamas tik už 115 USD (atsidaro naujame skirtuke)ir tai atitinka tai, ką Ubiquiti ir kiti prekių ženklai ima už panašią aparatinę įrangą.
Jei jums reikia šiek tiek daugiau, turėtumėte pažvelgti į EWS377-FIT. Šiame prieigos taške yra 4×4 MIMO Wi-Fi 6 modemas ir jis suteikia iki 2 400 Mbit per 5 GHz ir 1 148 Mbit 2,4 GHz dažniu. 2,5 GbE Ethernet prievadas veikia per 802.3at standartą ir, kaip ir EWS357, turi būti maitinamas per PoE, o jo energijos biudžetas yra 19,5 W. EWS377-FIT „Amazon“ galima įsigyti už 200 USD (atsidaro naujame skirtuke)ir nors čia taip pat nerasite 160MHz kanalų, pridėtas pralaidumas turėtų būti daugiau nei pakankamas namų vartotojams.
Abu prieigos taškai gali būti montuojami ant lubų ir yra valdomi naudojant EnGenius Cloud programinę įrangą. Jei jums reikia „Wi-Fi 6e“, turėsite pažvelgti į „EnGenius“ verslui skirtus produktus, tokius kaip ECW336, bet aš jo nesiūlyčiau, nes jis parduodamas už beprotišką 850 USD.
Jungikliai
„EnGenius“ perjungia „Ubiquiti“ ir „TP-Link“, o prekės ženklas siūlo 8, 24 ir 48 prievadų jungiklius, kuriuos galima prijungti naudoti namuose. Turiu 8 prievadų ECS1008P, kurį naudoju jau daugiau nei metus, ir tai buvo patikimas darbinis arkliukas. Taip pat turiu 10GbE jungiklį, skirtą įmonėms, tačiau geresnė alternatyva naudojimui namuose būtų EWS2910P-FIT. Tai 8 prievadų Gigabit jungiklis su 55 W PoE energijos biudžetu ir dviem SFP uplink prievadais, suteikiančiais 20 Gbps perjungimo pajėgumą. Jungiklis kainuoja 179 USD, bet „Amazon“ parduodamas tik už 149 USD (atsidaro naujame skirtuke)todėl tai yra žvaigždė.
Jei norite kažko su daugiau prievadų arba didesnio PoE energijos biudžeto, 329 USD EWS7928P-FIT (atsidaro naujame skirtuke) turėtų būti idealus variantas. Tai 24 prievadų jungiklis su Gigabit prievadais ir 802.3at/af PoE+ jungtimi su 240 W energijos biudžetu visuose prievaduose ir su keturiais SFP uplink prievadais. bendras perjungimo pajėgumas yra 56 Gbps.
Kaip ir su prieigos taškais, jungikliai yra valdomi naudojant „EnGenius Cloud“ programinę įrangą ir yra daug konfigūravimo galimybių.
EnGenius Cloud valdiklio programinė įranga
Nors „EnGenius“ turi daug viliojančių aparatinės įrangos parinkčių, didžiausias jos skirtumas yra „EnGenius Cloud“ valdymo programinė įranga. Panašiai kaip „UniFi“, prieigos taškus ir jungiklius galite valdyti naudodami žiniatinklio sąsają, taip pat yra „Android“ ir „iOS“ skirtų mobiliųjų klientų, kurie turi gerą sąsają ir leidžia pasiekti visas tinkinimo parinktis.
Jei norite naudoti „EnGenius Cloud“, jums reikės paskyros ir ji neveikia tik neprisijungus. Norėčiau pamatyti šią funkciją, bet dauguma prekių ženklų eina šiuo keliu ir, ko verta, yra dviejų veiksnių autentifikavimas, kad apsaugotų jūsų paskyrą. „EnGenius Cloud“ prietaisų skydelyje pateikiama jūsų tinklo apžvalga, taip pat galėsite matyti prieigos taškus ir jungiklius bei visus įrenginius, prijungtus prie bet kurio įrenginio.
Galite keisti IP priskyrimus, nustatyti VLAN, konfigūruoti PoE planavimą ir realiuoju laiku pamatyti, kokie prievadai naudojami jungikliams. Kalbant apie prieigos taškus, galite priskirti SSID, nustatyti svečių tinklą, pasirinkti radijas, konfigūruoti DHCP ir valdyti VLAN. Man patinka naudojimo paprastumas ir pritaikymas, ir čia užtenka vartotojams, kurie tik pradeda kurti „pasidaryk pats“ namų tinklą, taip pat entuziastams, norintiems patobulinti kiekvieną savo tinklo aspektą.
Ar turėtumėte jį nusipirkti?
Apskritai man patinka tai, ką „EnGenius“ gali pasiūlyti su savo aparatine įranga, tačiau ji nėra tokia plati kaip „Ubiquiti“. „UniFi“ tinklas man veikė labai gerai per pastaruosius 18 mėnesių, o geriausia „Ubiquiti“ dalis yra ta, kad jame yra daugybė apsaugos kamerų, kurios prijungiamos prie aparatinės įrangos ir saugo filmuotą medžiagą vietoje.
Po „Eufy“ žlugimo ir saugos spragų, būdingų debesyje pagrįstoms apsaugos kameroms, norėjau vietinės saugyklos sprendimo, o „UniFi Protect“ turi daug ką pasiūlyti šioje srityje. „Ubiquiti“ turi vidaus ir lauko apsaugos kameras bei vaizdo durų skambučius, be to, jie nepriekaištingai veikia su „UniFi Dream Machine Pro“.
Nors „EnGenius“ turi tinkamus prieigos taškus ir jungiklius, jis (dar) neturi apsaugos kamerų portfelio, ir tai yra apribojimas mano naudojimo atveju. Taip pat yra maršruto parinkimo klausimas, ir nors esama aparatinė įranga yra tinkama „Ubiquiti“ ir „TP-Link Omada“ alternatyva, „EnGenius“ turi pristatyti maršruto parinkimo sprendimą, kad papildytų savo portfelį.
Aparatinė įranga yra šiek tiek pigesnė nei „Ubiquiti“, o „EnGenius Cloud“ suteikia daug galimybių, todėl jei bandote pertvarkyti savo namų tinklą ir jums reikia patikimai veikiančių prieigos taškų ir jungiklių, „EnGenius“ jums patiks daug.