„Fiio“ atliko puikų darbą, užpildydamas savo portfelį, o vienas geriausių papildymų yra Q7. DAC yra skirtas aukščiausios klasės segmentui ir turi įdomią atsiradimo istoriją. Iš esmės jame yra M17 skaitmeninio garso grotuvo, kurio mažmeninė prekyba kainuoja 1800 USD, ypatybės, bet be grotuvo dalies. Taigi Q7 neturi ekrano ir jame trūksta visų garso grotuvui reikalingų bitų: nėra „Android“ sąsajos pradedantiesiems ir jis nėra maitinamas „Snapdragon 660“.
Vietoj to jūs gaunate tą pačią garso grandinę kaip ir M17, todėl Q7 yra labai viliojantis. Važiuojant šiuo keliu, Q7 ne tik tampa daug universalesnis, bet ir gerokai sumažina kainą: 749 USD, arba tik 42% M17 kainos. Vis dar gaunate tuos pačius neįtikėtinus DAC ir stiprintuvų modulius – juose yra ESS Sabre ES9038Pro DAC ir puikus THX AAA 788 stiprintuvas – visa tai nešiojama forma, kurią galima naudoti su telefonu arba darbalaukyje.
„Fiio Q7“ pristatytas 2022 m. lapkritį, o „Amazon“ galite įsigyti jį už 749 USD (atsidaro naujame skirtuke). Didžiąją dalį keturių mėnesių naudojau DAC ir, naudodamas daugumą pastarųjų Fiio paleidimų, galiu nuoširdžiai pasakyti, kad tai yra viena geriausių prekės ženklo pastangų. Dėl universalumo kartu su čia siūlomu dizainu ir technine įranga Q7 tampa fenomenaliu DAC, ir tai gali būti tik „viskas viename“ galutinis DAC, kurio ieškote.
Pradėkime nuo dizaino. Q7 turi naują Fiio dizaino estetiką, o tai reiškia, kad rasite agresyvų stilių su dantytais šonais ir RGB apšvietimą išilgai ventiliacijos angų šonuose. Dėl 158,4 x 88,5 x 28,3 mm matmenų ir 620 g svorio Q7 yra absoliutus vienetas ir, nors jis yra skirtas nešiojimui, jis yra per didelis ir sunkus, kad jį būtų galima tiesiog įsimesti į krepšį. geriau aptarnauja tokius kaip BTR7.
Q7 pagamintas iš aliuminio ir net iš pirmo žvilgsnio nesunku suprasti, kad tai aukščiausios klasės gaminys. Mechaniškai apdorota aliuminio važiuoklė kartu su auksiniais akcentais suteikia DAC daug charakterio, o stiklo plokštė, einanti išilgai Q7 priekyje, puikiai kontrastuoja su dizainu ir DAC atrodo daug elegantiškiau.
Ekranas yra priekyje, o 1,3 colio TFT skydelio skiriamoji geba yra 240 x 240, o tai yra daugiau nei pakankama numatytam naudojimui. Apačioje rasite THX ir Hi-Res Audio etiketes, o Q7 nugarėlė turi tekstūruotą apdailą, kurią patogu laikyti. Dešinėje Q7 pusėje yra maitinimo ir muzikos atkūrimo mygtukai, o papildant drąsų DAC stilių, jie yra šešiakampiai.
Garsumo rankenėlė yra viršuje, ji yra aukso spalvos. Jo apačioje yra RGB LED žiedas, kurio spalva keičiasi priklausomai nuo naudojamo šaltinio: mėlyna skirta muzikos atkūrimui iki 44.1KHz/48KHz, geltona – 88.2/96/176/352.8/384/705.6/768KHz, žalia – DSD64/ 128/256/512 ir purpurinė MQA atkūrimui. Kaip ir K9 Pro, tai yra gražus vaizdinis indikatorius, nurodantis leidžiamų failų kokybę.
Q7 apačioje yra visos įvesties parinktys, o jūs gaunate optinius ir bendraašius įėjimus kartu su USB-C ir nuolatinės srovės prievadu. Visi prievadai turi dangčius, kad į vidų nepatektų dulkių, o maitinimo jungiklį rasite apačioje. Taip pat yra puikus jungiklis, leidžiantis perjungti nuolatinės srovės maitinimą ir akumuliatorių: Q7 turi didžiulę 9 200 mAh įmontuotą bateriją, tačiau ją galima maitinti iš nuolatinės srovės prievado. Jei naudojate pastarąjį, galite visiškai apeiti bateriją, ir tai yra prasmingiausia, jei ketinate naudoti Q7 darbalaukyje.
Jei ieškote Q7 nešiojamam naudojimui, žinokite, kad visiškai įkrautas akumuliatorius veikia šiek tiek daugiau nei dešimt valandų, o įrenginio įkrovimas trunka 4,5 valandos. Čia nėra greito įkrovimo, ir aš pamačiau, kad įkrovimas padidėjo iki 10 W, kai prijungtas prie USB PD 3.0 lizdo Nexode 200W.
Visas išvestis rasite viršuje, gausite vienpusį 3,5 mm lizdą, subalansuotus 2,5 mm ir 4,4 mm prievadus ir net visavertę 6,35 mm jungtį. 6,35 mm prievadas yra apsaugotas nuo dulkių ir puiku matyti, kad „Fiio“ sujungia viso dydžio prievadą šiame įrenginyje. 3,5 mm ir 2,5 mm prievadai taip pat veikia kaip linijos išvestis.
Ekranas tampa pakankamai ryškus ir turi spalvotą skydelį, todėl puikiai tinka šaltinio informacijai peržiūrėti ir meniu pasiekti. Galite naršyti meniu naudodami garsumo rankenėlę, kuri yra ir daugiafunkcis mygtukas, ir galėsite pasirinkti kalbą bei perjungti keturis režimus: USB, bendraašius, optinius ir Bluetooth. Atsižvelgiant į tai, Q7 turi platų „Bluetooth“ kodekų pasirinkimą, įskaitant AAC, SBC, AptX, AptX LL, AptX adaptyvų, AptX HD ir LDAC.
Žinoma, kad „Fiio“ su savo aukščiausios klasės gaminiais komplektuoja daugybę priedų, o tai nesiskiria su Q7. DAC pakuotė yra didžiausia, kokią dar esu matęs iš „Fiio“, ir apima daug įrangos: DAC yra įdėtas į nuostabų rudą odinį dėklą dėžutėje ir turi išpjovas visiems prievadams, mygtukams ir RGB. žibintai šonuose.
Taip pat gausite tinkamą laidų rinkinį, įskaitant USB-C į USB-C, USB-C prie Lightning, mažesnį USB-C į USB-C kabelį, kuris yra kampuotas (tai gana patogu) ir USB-C prie USB. – Kabelis. Kadangi Q7 veikia stalinio kompiuterio konfigūracijoje, pakuotėje yra maitinimo šaltinis, galintis tiekti 24 W į įrenginį. Didžiausias pakuotės priedas yra pritaikytas aušinimo stovas, skirtas M17.
„Fiio“ sujungia šį Q7 stovą, o to priežastis akivaizdi: prijungus DAC įkaista, o kadangi jame nėra jokio aktyvaus aušinimo, šiam darbui atlikti reikalingas priedas. Kampinis aušinimo stovas yra išjungtas iš USB ir turi didelį ventiliatorių, kuris puikiai valdo termosą, o ventiliatorius turi tris nustatymus.
Kalbant apie garso aparatinę įrangą, Q7 yra aprūpintas ESS Sabre flagmanu ES9038Pro DAC kartu su THX AAA 788+ linijiniais stiprintuvais, o „Qualcomm“ QCC5124 valdo „Bluetooth“ dalį. „Fiio“ čia nesimaišo, o aparatinės įrangos kalibras aiškiai rodo prekės ženklo ketinimus – Q7 yra aukščiausios klasės DAC, kuris atsilaiko beveik prieš bet kurį kitą šios kategorijos įrenginį.
Q7 siūlo 32 bitų / 768 kHz PCM dekodavimą ir DSD512 USB DAC režimu, o jūs gaunate 24 bitų / 192 kHz kartu su DSD64 bendraašiu režimu ir 24 bitų / 96 KHz per optinį. Taip pat yra MQA atvaizdavimas, skirtas „Tidal“, nors jis yra 8 kartus. Kai stiprinimas nustatytas į Ultra High, Q7 gali tiekti 1500 mW galią esant 16 Ω, 1100 mW prie 32 Ω ir 130 mW prie 300 Ω per vienpusius 3,5 mm ir 6,35 mm prievadus.
2,5 mm ir 4,4 mm subalansuotoms jungtims Q7 tiekia 1500 mW galią esant 16 Ω, 3 000 mW prie 32 Ω ir 500 mW prie 300 Ω. Nereikia nė sakyti, kad Q7 turi daugiau nei pakankamai galios, kad galėtų vairuoti beveik bet kokias ausines, nepaisant to, kiek jos reikalauja.