Ką tu turi žinoti
- „Google“ ir „Samsung“ paskelbė apie partnerystę, skirtą „Android“ foninių programų problemoms išspręsti.
- „Google“ žada sumažinti fone užmuštų programų atvejus, pradedant „Android 14“.
- „Samsung“ yra pirmasis „Android“ originalios įrangos gamintojas, dalyvaujantis naujose „Google“ pastangose.
„Google“ bendradarbiauja su „Android“ įrenginių gamintojais, siekdama, kad programos nebūtų atsitiktinai sunaikintos fone, o „Samsung“ yra pirmoji įmonė, kuri prisistato. Tikimasi, kad „Galaxy“ telefonų savininkai pasinaudos šios partnerystės pranašumais, kai pasirodys „Android 14“ pagrindu sukurta „One UI 6.0“ vėliau šiais metais.
Bendradarbiavimu siekiama pašalinti vieną iš ilgalaikių „Android“ problemų, būtent „pirminio plano paslaugų ir foninio darbo apribojimus“ visuose įrenginiuose, rašoma „Google“ tinklaraščio įraše. (atsidaro naujame skirtuke). „Google“ užtikrins, kad „Android 14“ foninės API būtų nuosekliai įdiegtos visuose įrenginiuose.
Šiuo metu pirmaujančių „Android“ telefonų, tokių kaip „Samsung“, gamintojai dažnai agresyviai naikina fonines programas, kad optimizuotų sistemos veikimą ir pailgintų baterijos veikimo laiką. Taip yra todėl, kad net kai programa nenaudojama, ji gali eikvoti sistemos išteklius, pvz., atmintį ir akumuliatoriaus veikimo laiką, kai ji veikia fone. Dėl to įrenginys gali sulėtėti ir išeikvoti akumuliatorių, o tai gali pabloginti naudotojo patirtį.
Užmušdami fonines programas, išmaniųjų telefonų gamintojai gali atlaisvinti akumuliatoriaus energijos ir pailginti savo įrenginių akumuliatoriaus veikimo laiką. Tačiau yra tam tikrų minusų. Pavyzdžiui, jei programa veikia fone, kad būtų teikiama paslauga, pvz., sinchronizuojami jūsų kontaktai arba atsisiunčiami nauji el. laiškai, tada, užmušus programą, ta paslauga bus sustabdyta.
„Google“ teigia, kad jos „partnerystė su aparatūros gamintojais ir šie pakeitimai leis kūrėjams lengviau kurti programas, kurios nuosekliai veiktų skirtinguose Android įrenginiuose“.
„Android 14“ sumažins foninių programų apribojimų atvejus, nes kūrėjams bus lengviau deklaruoti naujo plano paslaugų tipus ir prašyti konkretaus tipo leidimų. Tai padės išsiaiškinti, kada tikslinga naudoti pirminio plano paslaugas, ir užtikrinti, kad programos būtų ribojamos tik tada, kai jos nereikalingos. „Google Play“ taip pat įdiegs naują politiką, kad užtikrintų tinkamą naujo plano paslaugų naudojimą ir naudotojų inicijuotas duomenų perdavimo užduotis.
„Google“ ir jos partneriai tikisi sumažinti vartotojų nusivylimą užtikrindami, kad foninės programos veiktų nuosekliai visuose įrenginiuose.