Kai galvojate apie socialinės žiniasklaidos programas, pirmiausia į galvą ateina „Facebook“ ir „Twitter“. Atsižvelgiant į vykstančią sagą su nuolatiniais „Twitter“ pakeitimais, reikia apsvarstyti kitas socialinės žiniasklaidos platformas.
Vienas didžiausių naudos gavėjų Elonui Muskui įsigijus „Twitter“ buvo „Mastodon“, nes platforma prisijungė daugiau nei milijonas naujų vartotojų. Anot „The Guardian“, „Mastodon“ turėjo apie 500 000 aktyvių vartotojų prieš įsigyjant „Twitter“ ir pasiekė piką – daugiau nei „2,5 mln.“ gruodžio pradžioje.
Jei pavargote nuo „Twitter“ siaubų ir tik žiūrite, ar „žolė žalesnė“, Mastodon yra gera vieta pradėti. Jame tikrai nėra tiek vartotojų, kiek „Twitter“, bet tai gali būti geriau.
Kas yra Mastodon
Paprastai tariant, „Mastodon“ yra socialinis tinklas, panašus į „Twitter“ ir „Facebook“. Įkurta 2017 m. vasario mėn., platforma sulaukė daugiau vartotojų nuo tada, kai Elonas Muskas įsigijo „Twitter“.
Pagrindinis „Mastodon“ tikslas, kaip teigiama jos pagrindiniame puslapyje, yra pasiūlyti decentralizuotą „Twitter“ alternatyvą. Skirtingai nuo „Twitter“, kuris veikia kaip vienas „centras“, kuriame visi vartotojai gali bendrauti, „Mastodon“ veikia per egzempliorius arba serverius, prie kurių vartotojai turi prisijungti arba kreiptis, kad galėtų pasiekti platformą.
„Tinkamo“ Mastodon egzemplioriaus (serverio) radimas
Skirtingai nuo „Twitter“, kuriame taikomas „lydymosi katilas“, „Mastodon“ veikia kaip skirtingų serverių ar „pavyzdžių“ veikimo pagrindas. Iš dalies dėl šios priežasties „Mastodon“ naudotojai neturi tik pagrindinio vartotojo vardo, nes jis paprastai suformatuotas kaip „@username@server/instance“.
Jei norite greitai pradėti veikti, galite prisijungti prie mastodon.social egzemplioriaus, kuris yra „originalus serveris, valdomas ne pelno siekiančios Mastodon gGmbH“. Tačiau galima rinktis iš daugybės kitų serverių, įskaitant kai kuriuos, kurie gali labiau atitikti bendruomenę, prie kurios norite prisijungti.
Prieš prisiregistruojant prie Mastodon, verta šiek tiek patyrinėti, kaip surasti jums tinkamą serverį. Laimei, taip pat yra keletas skirtingų svetainių, kuriose galima naršyti po skirtingus serverius ar egzempliorius. Vienas iš tokių įrankių tiesiog pavadintas Mastodon atvejai bet pateikia daugybę klausimų, kad galėtumėte pabandyti rasti savo naujus namus internete.
Kaip prisijungti prie Mastodon
1. Kompiuteryje atidarykite pasirinktą naršyklę ir eikite į Prisijunkite prie Mastodon.org. Arba galite atsisiųsti oficialią „Mastodon“ programą „iOS“. (atsidaro naujame skirtuke) arba Android. Įdiegę vykdykite ekrane pateikiamus veiksmus, kad prisiregistruotumėte prie Mastodon.
2. Spustelėkite Sukurti paskyrą mygtuką.
3. Slinkti žemyn ir rasti serverį norite būti dalimi.
4. Spustelėkite Sukurti paskyrą mygtuką, esantį po serverio aprašymu.
5. Kai bus įkeltas naujas serverio skirtukas, spustelėkite Sukurti paskyrą mygtuką dešinėje šoninėje juostoje.
6. Jei taikoma, skaityk taisykles serverio ir (arba) egzemplioriaus.
7. Spustelėkite Priimti mygtuką.
8. Įveskite šią informaciją:
- Rodomas pavadinimas
- Vartotojo vardas
- Elektroninio pašto adresas
- Slaptažodis
- Patvirtinti slaptažodį
9. Spustelėkite žymimasis langelis sutikti su privatumo politika.
10. Spustelėkite Registruotis mygtuką.
Prieš pradėdami tinkinti profilį, greičiausiai gausite patvirtinimo el. laišką. Taigi eikite į savo el. pašto klientą (arba žiniatinklio klientas) ir spustelėkite atitinkamą mygtuką el. laiške iš Mastodon, kad patvirtintumėte paskyros sukūrimą.
Mokymasis pagrindų
Dabar, kai užsiregistravote „Mastodon“ ir esate pasiruošę pradėti tyrinėti šią unikalią socialinės žiniasklaidos platformą, apibendriname keletą „pagrindų“. Tai apima tokius dalykus kaip profilio pritaikymas, kad būtų paskelbtas pirmasis įrašas.
Sukurkite ir tinkinkite savo profilį
1. Atidarykite Mastodonas programėlę savo telefone.
2. Prisijunkite prie savo Mastodon serverio, prie kurio prisijungėte, paskyros.
3. Bakstelėkite Profilio vaizdas apatiniame dešiniajame kampe.
4. Bakstelėkite Redaguoti profilį mygtuką.
- Rodomas pavadinimas
- Biografija
- Antraštės vaizdas
- Avataro vaizdas
Užpildę visą informaciją, slinkite į puslapio apačią ir spustelėkite padaryta mygtuką. Žinoma, visada galite grįžti ir atlikti bet kokius savo profilio pakeitimus.
Raskite ir stebėkite kitus Mastodon vartotojus
Kai pirmą kartą prisiregistruosite prie Mastodon, neatsižvelgiant į pasirinktą serverį, jums bus pateikti keli pasiūlymai, kam sekti. Kai reikia surasti kitus Mastodon vartotojus, kuriuos būtų galima sekti, geriausia būtų tiesiog jų ieškoti naudojant paslaugų įtaisytąją paieškos funkciją.
Muskui įsigijus „Twitter“, buvo keletas įrankių, kurie rėmėsi „Twitter“ API, kad būtų lengva bandyti suderinti savo „Twitter“ sekimą su „Mastodon“. Tačiau „Twitter“ padarė drastiškų API pakeitimų, todėl prisijungti prie paslaugos tapo sunkiau (arba brangiau).
Visa viltis neprarandama, bent jau kol kas, nes vis dar veikia viena paslauga, leidžianti atsisiųsti stebimų asmenų CSV failą. Tada galite tiesiog importuoti CSV failą į savo Mastodon paskyrą.
Naudojant „Twitodon“ ar kitas trečiųjų šalių paslaugas, turinčias panašių funkcijų, kyla problemų. Norint tinkamai identifikuoti tuos „Twitter“, kurie turi „Mastodon“ paskyrą, šie vartotojai turės „susieti savo Twitter paskyrą su savo Mastodon paskyra“. Kitaip tariant, galite sekti 1500 žmonių, bet jei jų „Twitter“ ir „Mastodon“ paskyros nesusietos, „Twitodon“ jų neatpažins.
1. Atidarykite žiniatinklio naršyklę ir eikite į twitodon.com.
2. Spustelėkite Prisijunkite naudodami „Twitter“. nuorodą skiltyje Pradėti.
3. Atlikite ekrane pateikiamus veiksmus susieti savo Twitter paskyrą.
4. Kopijuoti ir įklijuoti 2 veiksme savo paskyros Mastodon Host Web Address ir spustelėkite Prisijungimo mygtukas.
5. Palaukite kelias akimirkas kad „Twitodon“ nuskaitytų jūsų „Twitter“ paskyrą.
6. Spustelėkite nuorodą 3 veiksme norėdami atsisiųsti CSV failą.
7. Eikite į Mastodoną pavyzdys, kurio dalis esate.
8. Jei reikia, prisijunkite prie savo Mastodon paskyros.
9. Dešinėje pusėje spustelėkite Parinktys mygtuką.
10. Kairiojoje šoninėje juostoje spustelėkite Importas ir eksportas.
11. Spustelėkite Importuoti mygtuką.
12. Pasirinkite Importo tipas. Tai yra jūsų parinktys: sekantis sąrašas, blokavimo sąrašas, nutildymo sąrašas, domenų blokavimo sąrašas arba žymės.
13. Skiltyje Duomenys spustelėkite Pasirinkti failą mygtuką.
14. Raskite ir įkelkite CSV failą kurį anksčiau atsisiuntėte.
15. Pasirinkite bet kurį Sujungti arba Perrašyti.
16. Spustelėkite Įkelti mygtuką.
Po kelių akimirkų tos „Twitter“ paskyros, kurios gali būti identifikuojamos kaip turinčios „Mastodon“ nuorodą, bus įtrauktos į jūsų stebimų sąrašą.
Sukurkite savo pirmąjį „toot”
1. Atidarykite Mastodonas programėlę savo telefone.
2. Apatiniame dešiniajame kampe bakstelėkite Pieštukas mygtuką.
3. Įveskite turinį kurį norite paskelbti.
4. Bakstelėkite Paskelbti mygtuką viršutiniame dešiniajame kampe.
Be to, paskelbdami įrašą Mastodon, turite keletą skirtingų parinkčių. Žinoma, yra pagrindinis teksto laukelis, kuriame galite tiesiog mesti savo mintis ir paspausti mygtuką „Paskelbti“. Tačiau čia yra kitos parinktys, kurias turite kurdami įrašą:
- Pridėkite nuotrauką
- Sukurti apklausą
- Pridėkite jaustuką
- Pridėkite įspėjimą apie turinį
- Įrašo matomumas (viešas, tik stebėtojai arba tik mano paminėti žmonės)
Kokio ilgio gali būti įrašai?
Po metų…