Kūno padėtys, signalai ir ritmas: galutinis bėgimo formos epizodas su Paulu Mackinnonu

Bėgimo forma dažnai buvo sutelkta į tokias sąvokas kaip ritmas ir smūgis pėdomis, siekiant sukurti pokyčius ir pagerinti efektyvumą. Tačiau metodas „iš viršaus į apačią“ – sutelkiant dėmesį į rankas ir liemenį – yra novatoriškas ir prieinamas būdas tapti stipresniu ir sveikesniu bėgiku.

Bėgimo forma bėgant metams susilaukė daug dėmesio, nes įvairios knygos ir metodai žada pataisyti bėgimo būdą ir išvengti traumų. Mados ateina ir praeina, tačiau akcentas dažnai buvo tas pats: sutelkite dėmesį į tokias sąvokas kaip smūgis kojomis, kadencija ir pasilenkimas į priekį.

Visi bėgikai turi savo unikalią formą, ir nėra vieno idealo, kuris tiktų visiems. Dėmesys tradiciniam požiūriui atliekant pakeitimus „iš apačios į viršų“ (pavyzdžiui, smūgis kojomis) gali sukelti naujų problemų bėgikams. Jei pasikeitus formai kūno poveikis perkeliamas į naują sritį, kuri nėra paruošta atlaikyti apkrovą, gali būti sužalota.

Bet kas būtų, jei pasirinktume naują požiūrį į bėgimo formą, kuri akcentuotų darbą iš viršaus į apačią, sumažinant traumų riziką ir padarant jį prieinamesnį visiems bėgikams, nesvarbu, ar jie yra nauji, ar patyrę? Jei pakeitus formą bėgimas gali jaustis geriau ir efektyvesnis, ar mes visi negalime gauti naudos?

Paul Mackinnon apie metodą iš viršaus į apačią, kaip taisyti formą

Šios savaitės podcast’o svečias – Paulas Mackinnonas, buvęs pusiau profesionalus ledo ritulio žaidėjas, tapęs eisenos perkvalifikavimo ekspertu. Paulius yra iš Melburno (Australija) ir per daugelį metų dirbo su daugeliu aukšto lygio sportininkų, kad pagerintų jų bėgimo formą, įskaitant buvusį podcast’o svečią ir 2:19 maratonininką Peterį Bromką.

Mano diskusija su Pauliumi yra meistriškumo klasė apie formą. Nepaisant to, kad tai sudėtinga tema, jo mintys yra lengvai suvokiamos ir privertė mane permąstyti kai kurias įprastas koncepcijas apie bėgimo techniką. Kai kurios temos, kurias aptariame epizode, yra šios:

  • Pauliaus požiūris „iš viršaus į apačią“ mąstant apie bėgimo formą ir techniką
  • 3 dažniausiai bėgikų probleminės sritys
  • Kaip jūsų rankos sukuria pakilimą bėgiojant
  • Neįvertintas liemuo – kodėl pirmiausia reikia sutelkti dėmesį čia
  • Bėgimo batų įtaka formai
  • Kodėl „netaisyk to, kas nesugedo“ mentalitetas gali būti ne pats geriausias būdas priartėti prie bėgimo technikos
  • Kūno suvokimo svarba kuriant jūsų formos pokyčius

Šios savaitės epizodas gali padėti bėgikams išmokti pagerinti savo formą bet kuriame žaidimo etape. Mėgautis!

Prenumeruokite podcast’ą Apple podcast’ai, „Spotify“., Siuvėjas, iHeartRadioarba Google Play

Nuorodos ir ištekliai iš laidos:

Ačiū Elemental Labs!

Didelis ačiū Elemental Labs už jų paramą šiam epizodui! Jie gamina elektrolitų gėrimus sportininkams ir mažai angliavandenių turintiems žmonėms be cukraus, dirbtinių ingredientų ar dažiklių. Ir jūs galite gauti nemokamą mėgintuvėlių pakuotę iš 4 skonių ir 8 atskiri paketai, kai sumokėsite 5 USD už siuntimą.

„Elemental Labs“ produktai turi didžiausią natrio koncentraciją, kokią tik galite rasti. Kiekvienas, kuris daug bėgioja, žino, kad natris, taip pat kiti elektrolitai, tokie kaip magnis ir kalis, yra būtini mūsų veiklai ir mūsų savijautai visą dieną.

Citrusinis skonis greitai tapo mano mėgstamiausiu. Dabar geriu vieną kartą per dieną, kad padėčiau gauti pakankamai skysčių mūsų sausame Kolorado ore. Jis skanus ir skanus, o aš pastebiu, kad per dieną šlapinuosi ne kas 45 minutes, o tai gali būti požymis, kad nevalgau pakankamai natrio.

Dabar daugėja įrodymų, kad natrio suvartojimo lygis yra didesnis ne nesveika – ir sportininkams reikia daug daugiau nei įprastam sėdinčiam žmogui. Žinoma, jei nerimaujate, kreipkitės į gydytoją. Tačiau tiems sportininkams, kurie bėgioja lauke per karštį, elektrolitų keitimas yra labai prasmingas. Taigi patikrinkite Elemental Labs išbandyti naują skonį arba gauti nemokamą mėginių rinkinį.

Ačiū Gold Coast Marathon

Mus remia Gold Coast maratonas, kuris vyksta Kvinslande, Australijoje, 2023 m. liepos 2 d. Įsigykite savo gyvenimo prisiminimą ir įsipareigokite šioms nuostabioms kelionės tikslo lenktynėms vienoje iš gražiausių šalių, kuriose aš kada nors lankiausi. Galite nubėgti maratoną ar bet kurią distanciją iki 5 km, tačiau maratono trasa yra lygi ir greita, o pakilimas yra tik 75 metrai. Daugiau nei 60 % finišavusiųjų patys praneša apie viešąjį ryšį lenktynių pabaigoje.

Australijoje praleidau 6 savaites, viena iš jų – Coolangatoje, Gold Coast. Paplūdimiai nuostabūs, žmonės draugiški, o gamtos aplinka šiame regione tokia graži. Jei galėčiau ten sugrįžti ir kartu su jumis bėgti šias lenktynes, būčiau sustojęs.

„Gold Coast“ maratonas yra Pasaulio lengvosios atletikos etiketės plento lenktynės ir tai bus 43-ias jų bėgimas. Įsigykite naują blizgantį PR greitu kursu – su jums patikusiomis tikslo lenktynėmis liepos 2 d. Gold Coast maratone. Sužinokite daugiau čiabet nelaukite, nes išankstinės kainos baigiasi balandžio 28 d.