Neseniai turėjau malonumą apsilankyti „Motorola“ būstinėje Čikagoje ir turėjau galimybę pamatyti įvairiausių dalykų, apie kuriuos dar negaliu kalbėti. Tačiau turėdamas tai omenyje, galiu aptarti vieną dalyką: „Motorola Rizr“.
Kai įėjau į konferencijų salę, kur „Motorola“ inžinieriai demonstravo telefoną, mano žandikaulis tiesiogine prasme nukrito. Tokio jausmo nepatyriau nuo tada, kai pamačiau pirmąjį sulankstomą telefoną, o prieš tai turbūt tada, kai atidariau originalaus „Galaxy Note“ dėžutę.
Prieš eidama į kambarį žinojau, ką pamatysiu, bet vis tiek tai mane pribloškė, lyg tai būtų kažkas, apie ką anksčiau nebuvau girdėjęs. Tačiau „Motorola“ buvo labai aišku, kad tai vis dar yra koncepcinis įrenginys. Jis jokiu būdu nėra paruoštas masinei gamybai ir greičiausiai įmonė nėra 100% įsitikinusi, kad ji išgyvens kasdienį vartotoją – mano žodžiais, o ne jų – taigi, kokia tokio prietaiso prasmė?
Žinoma, pasukti galvas. Tarsi geriausi sulankstomi telefonai (atsidaro naujame skirtuke) to neužteko, tiesa?
Greita ekskursija
Kas būtent daro Rizr tokiu įdomiu telefonu? Tiek konceptualiai, tiek fiziškai prietaisas yra neįtikėtinai unikalus, o kartu ir mokymosi laikotarpis. Tai tik šiek tiek sudėtingiau išmokti nei sulankstomą telefoną, tačiau jo dizainas suteikia tokius pačius pranašumus, kaip ir tokie telefonai kaip Galaxy Z Flip 4. (atsidaro naujame skirtuke) daryti.
Kompaktiškos būsenos Rizr yra maždaug 2/3 įprasto išmaniojo telefono aukščio. Jį labai lengva naudoti viena ranka, nes ekranas pakankamai trumpas, kad nykščiu pasiektų kiekvieną tašką.
Vien tai yra didžiulis pranašumas prieš bet kurį išmanųjį telefoną rinkoje. Jis taip pat neturi trūkumų, kuriuos turi atverčiamas telefono viršelio ekranas – jis nėra mažas, todėl iš tikrųjų galite daryti daiktus ant jo nesijaučiant nepatogiai ar distiliuotai.
Tačiau norint naudotis visomis funkcijomis, tereikia greitai dukart bakstelėti maitinimo mygtuką.
Kai ekranas pakyla aukštyn, telefonas atrodo ir jaučiasi labiau kaip įprastas plokščių telefonas, išskyrus vieną didelę išimtį: prailginta dalis viršuje yra skustuvo plonumo.
Jei esate LG OLED televizoriaus savininkas arba ką tik jį matėte praeityje, jums bus žinomas šio tipo dizainas. OLED plokštės yra stebuklingai plonos ir dėl lankstaus plastiko, prie kurio priklijuota, Rizr nesiskiria.
Kai paklausiau, kas atsitiktų, jei kas nors numestų telefoną, kai jis buvo ištiestas, sutikau kažkokį neatsakymą. – Ar tu to tikėsi? buvo daugiausia, ką galėjau surinkti iš šios sesijos, nors įsivaizduoju, kad būsimi praktiniai įvykiai su Rizr gali duoti aiškesnį atsakymą.
Telefonas buvo apsaugotas skaidraus plastiko dėklu – kurį galbūt pastebėjote paveikslėlyje šio skyriaus viršuje – ir jį galima lengvai nuimti. Dėklas prideda šonus apsauginį sluoksnį ir netgi apsaugo suapvalintą telefono apačią, kad šis brangus ekranas pirmas liestųsi su žeme, jei kas nors jį numestų.
Tiek priekinė, tiek galinė ekrano dalys yra padengtos lanksčiu plastiku, kad ekranas galėtų apsivynioti aplink telefono apačią, kad jis iš karto nesulūžtų nukritus ir būtų apsauginis sluoksnis tarp piršto ir tų brangių šviesos diodų.
Ant nugaros ties galas ekrano skydelis yra stačiakampis variklis, kuris stumia arba traukia ekraną išilgai paslėpto takelio. Kaip galite įsivaizduoti iš naujesnių atverčiamų telefonų dangtelio ekrano koncepcijų, užpakalinė ekrano dalis gali būti naudojama dviem pagrindiniams dalykams: fotoaparato vaizdo ieškikliui ir visada įjungtam ekranui / pranešimams.
„Motorola“ pradėjo pridėti pagrindines funkcijas, siekdama užtikrinti, kad slenkantis ekranas būtų prasmingas, įskaitant automatinį išplėtimą ir įtraukimą, pagrįstą programos elgesiu. „Motorola“ inžinierius man pasakė, kad juos galima tinkinti nustatymų meniu, nors manau, kad keli bus įtraukti iš dėžutės, jei ir kai šis telefonas iš tikrųjų taps prieinamas vartotojams.
Vienas iš tokių pavyzdžių buvo tai, kad telefonas gali automatiškai išplėsti ekraną žiūrint „YouTube“ vaizdo įrašą gulsčioje padėtyje. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai paleisti vaizdo įrašą „YouTube“ ir pasukti telefoną. Visa kita programinė įranga padarys už jus.
Sakyti, kad tai neįtikėtinai šaunu, yra per menka. Visada galite vėl sumažinti ekraną dukart bakstelėdami maitinimo mygtuką, kuris automatiškai apkarpys vaizdo įrašą, kai ekranas susitrauks. Tai tikrai šauniai atrodantis efektas, kuris gali būti naudingas tam tikrų tipų vaizdo įrašams.
Taip, už nugaros esanti ekrano dalis yra išjungta žiūrint vaizdo įrašus, todėl nematysite dalies vaizdo įrašo, leidžiamo telefono nugarėlėje, jei jis bus susuktas.
Paklausiau „Motorola“, ar galime matyti, kad ekranas automatiškai išsiplečia pagal vaizdo įrašo kraštinių santykį. Nors į klausimą buvo atsakyta teigiamai, neatrodo, kad programinė įranga galėtų tai padaryti.
…bet kodėl?
Nors „Rizr“ neabejotinai verčia galvą ir tikriausiai yra geras pokalbio pradininkas, formos faktorius turi daug pranašumų, palyginti su sulankstomais telefonais. Visų pirma, tai ne stiklas, todėl jums nereikės jaudintis dėl liūdnai pagarsėjusio krekas kurios kartais gali nutikti išskleidžiant sulankstomą telefoną.
Man tai nutiko neseniai ir tai nėra malonus jausmas.
Jei tai būtų patvaresnė produkto ilgaamžiškumo koncepcija, tikrai galėčiau pamatyti, kad kai kuriems vartotojams ji pakeis sulankstomų telefonų segmentą.
Manau, kad sunkiausios dalys yra ne tik tos, kurias matote – tikriausiai taip pat nerimauju dėl matomos ekrano kreivės apačioje arba dėl plono išplėsto ekrano, kaip ir jūs – tai taip pat sumažintas paties telefono dydis. „Motorolai“ gali pasirodyti sunku tai padaryti tinkamu plataus vartojimo produktu.
Sulankstomas telefonas labai gerai veikia kaip dvejopos paskirties gaminys, nes jis iš tikrųjų nekeičia standartinio plokščio telefono fizinės saugyklos vietos. Sulankstomi telefonai vis dar turi tiek pat vietos lustams ir baterijoms, kiek ir plokščių telefonų; jie tiesiog sutvarkyti kitaip, nes telefonas turi dvi fizines puses.
Kita vertus, Rizr yra fiziškai 2/3 mažesnis nei bet kuris plokščias telefonas su lygiaverčiu ekranu. Manau, jei „Motorola“ gali išspręsti tą konkretų klausimą, visa kita gali parašyti pati.
Tačiau kol kas tai tikrai yra įtaisas, kuris puikiai atrodytų „Sharper Image“ kataloge.
Pasiūlymai telefonu: Geriausias pirkimas (atsidaro naujame skirtuke) | Walmart (atsidaro naujame skirtuke) | Samsung (atsidaro naujame skirtuke) | Amazon (atsidaro naujame skirtuke) | Verizon (atsidaro naujame skirtuke) | AT&T (atsidaro naujame skirtuke)