„Samsung“ uždraudžia darbuotojams įmonės įrenginiuose naudoti „ChatGPT“ ir panašius AI įrankius

Ką tu turi žinoti

  • „Samsung“ atmintinėje darbuotojams buvo kalbama apie bendrovės draudimą darbo vietoje naudoti generatyvųjį AI.
  • Korėjos OĮG aptiko kritinį, atsitiktinį duomenų nutekėjimą, kurį atliko inžinierius, kuris įkėlė duomenis į ChatGPT.
  • Darbuotojams draudžiama naudoti „ChatGPT“ ir kitus AI pokalbių robotus įmonei priklausančiuose įrenginiuose, o tai darydami prieš draudimą bus atleisti.

Pietų Korėjos technologijų milžinės „Samsung“ darbuotojams uždrausta naudoti tokius generuojančius dirbtinio intelekto įrankius.

Anot „Bloomberg“, pranešama, kad visiems „Samsung“ darbuotojams buvo išsiųstas atmintinė, reiškianti naują draudimą naudoti generatyvųjį AI, ypač „ChatGPT“, įmonės įrenginiuose. Šio draudimo katalizatorius yra „Samsung“, kuris, matyt, dar balandį atrado, kad jos inžinieriai netyčia įkėlė vidinį šaltinio kodą į „ChatGPT“. Nors neaišku, kokia informacija buvo nutekinta, „Samsung“ pakako sumažinti AI įrankių naudojimą darbo vietoje.

„Susidomėjimas generatyviomis AI platformomis, tokiomis kaip ChatGPT, auga viduje ir išorėje“, – rašoma „Samsung“ atmintinėje. „Nors šis susidomėjimas yra skirtas šių platformų naudingumui ir efektyvumui, taip pat didėja susirūpinimas dėl generatyvaus AI keliamos saugumo rizikos. Korėjos originalios įrangos gamintoja balandį atliko apklausą, suabejodama AI naudojimu viduje, ir nustatė, kad 65 % dalyvavusiųjų dirbtinį intelektą vertina kaip pavojų saugumui.

Ryškus Samsung Galaxy S23 Ultra ekranas yra lengvai matomas saulės šviesoje

(Vaizdo kreditas: Nicholas Sutrich / Android Central)

Bendrovė išreiškė tolesnį susirūpinimą dėl savo darbuotojų, naudojančių generatyvųjį AI darbo vietoje, nes nežinoma, kur saugomi duomenys. „Samsung“ nerimauja, kad bet kokie duomenys, patalpinti į „Microsoft Bing AI ChatGPT“ ir net „Google“ „Bard“, gali būti saugomi išoriniuose serveriuose, todėl juos būtų sunku ištrinti.