Ką tu turi žinoti
- Geoffrey Hintonas yra žinomas dėl savo novatoriško darbo kuriant AI ir neuroninius tinklus.
- Dr. Hintonas paskelbė, kad po dešimtmečio pasitraukė iš darbo „Google“.
- Interviu dr. Hintonas išreiškė susirūpinimą dėl to, kur eina dirbtinis intelektas, ypač po generatyvinio AI augimo.
Geoffrey’us Hintonas, vienas iš AI pradininkų, paliko „Google“ po dešimtmečio darbo su įmone. Interviu „The New York Times“ daktaras Hintonas paaiškina, kad paliko įmonę norėdamas atvirai kalbėti apie AI keliamus pavojus.
Dr. Hintono darbas, žinomas kaip „AI krikštatėvis“, leido mašinoms „matyti“ objektus. 2018 m. jis kartu su dviem kitais buvo apdovanotas Turingo apdovanojimu už gilaus mokymosi darbą, kuris padėjo pagrindus dirbtinio intelekto galimybėms, kurių liudininkai šiandien matome. Tačiau, nepaisant laimėjimų ir novatoriškų pokyčių, pagrįstų jo tyrimais, daktaras Hintonas sako, kad dalis jo gailisi dėl savo gyvenimo darbo.
„Guodžiuosi įprastu pasiteisinimu: jei nebūčiau to padaręs, būtų padaręs kas nors kitas“, – interviu metu sakė Hintonas, kalbėdamas apie AI potencialą, kuris gali būti panaudotas dezinformacijai skleisti. „Sunku suprasti, kaip galima neleisti blogiems aktoriams jį panaudoti blogiems dalykams“. Jis pažymi, kad vis dažniau naudojant dirbtinį intelektą kuriant netikrą turinį vartotojai „nebegalės žinoti, kas yra tiesa“.
Hintonas dirbo „Google“ nuo 2013 m., tęsdamas tyrimus, tačiau paliko įmonę, nes norėjo turėti galimybę atvirai kalbėti apie AI riziką. Pasak NYT, daktaras Hintonas prieš mėnesį pranešė „Google“, kad pasitrauks, ir neseniai kalbėjosi su generaliniu direktoriumi Sundaru Pichai.
Šiandien NYT Cade’as Metzas reiškia, kad palikau „Google“, kad galėčiau kritikuoti „Google“. Tiesą sakant, išėjau, kad galėčiau kalbėti apie AI keliamus pavojus, negalvodamas, kaip tai paveikia „Google“. „Google“ elgėsi labai atsakingai.2023 m. gegužės 1 d
Esant dabartiniam AI bumui, padedant tokioms paslaugoms kaip „ChatGPT“, kai kurie technologijų lyderiai paragino sulėtinti lėtėjimą, nes įmonės lenktyniauja siekdamos tobulinti dirbtinį intelektą ir pritaikyti jį daugiau dalykų. Panašu, kad „Google“ „paskubėjo“ išleisti savo AI pokalbių robotą „Bard“, kad galėtų konkuruoti su augančiu „ChatGPT“ populiarumu.
„Bard“ naudoja ribotą „Google“ didelio kalbų modelio „LaMDA“ versiją, tačiau vis dar bando, nors visuomenė gali ją išbandyti. Bendrovė pareiškė, kad planuoja naudoti šią technologiją paieškoje, ir neseniai sujungė dvi AI komandas į vieną grupę, kad paspartintų savo darbą.
Tačiau daktaras Hintonas nerimauja dėl galimybės AI perimti anksčiau žmonėms turėtus darbus ir vaidmenis. Jis taip pat nerimauja, kad dirbtinio intelekto galimybės tam tikrais atžvilgiais pranoksta žmogaus smegenų galimybes, daugiausia dėl aršios konkurencijos tarp Microsoft ir Google. „Pažiūrėkite, kaip buvo prieš penkerius metus ir kaip yra dabar. Paimkite skirtumą ir propaguokite tai į priekį. Tai baisu.”