Apklausa: kokia „Android“ versija šiuo metu yra jūsų telefone?

„Android“ nuėjo gana ilgą kelią nuo pirmųjų dienų. Tačiau nepaisant pažangos, kurią „Google“ padarė tobulindama ir paspartindama naujinimus, šiuo metu vis dar yra daugiau nei kelios skirtingos mobiliosios OS versijos. Ir nepaisant to, kad „Android 13“ diegimas tęsiamas nuo 2022 m. antrosios pusės, jos platinimas vis dar yra mažesnis nei kitų versijų.

Turėdami tai omenyje, norime sužinoti, kuri „Android“ versija yra jūsų dabartinė išmaniojo telefono versija. (Neįtraukėme „Android 14“, nes šiuo metu ji yra tik beta versija ir pasiekiama tik tam tikruose „Pixel“ išmaniuosiuose telefonuose).


Vis daugiau „Android“ telefonų paleidžiama su „Android 13“, ir atrodo, kad daug telefonų gavo atnaujinimą. Tikriausiai taip yra todėl, kad „Samsung“ per pastaruosius kelis mėnesius atliko gerą darbą atnaujindama savo didžiulę išmaniųjų telefonų asortimentą. Tačiau nepaisant to, „Android 13“ paskirstymas aktyviose „Android“ versijose yra tik 12,1 %, remiantis „Android Studio“ (per 9to5Google).

Šis procentas yra mažesnis nei „Android 12“ (16,5 proc.), „Android 10“ (18,5 proc.) ir „Android 11“, kuri šiuo metu yra plačiausiai naudojama versija 2023 m. balandžio mėn., ir kurios sudaro nemažą 23,5 proc. Tačiau atrodo, kad „Android 13“ sparčiai auga, nes per pastaruosius tris mėnesius jos platinimas išaugo dvigubai.

Šiek tiek stebėtina, kad vis dar naudojamos senesnės „Android“ versijos, kaip parodyta paskirstymo diagramoje.

2023 m. balandžio mėn. „Android“ programinės įrangos platinimo diagrama.

(Vaizdo kreditas: Google per 9to5Google)

Žinoma, ne visi įrenginiai, kuriuose veikia „Android“, yra telefonai. Ir tikėtina, kad daugelis šių senesnių įrenginių nebepalaikomi. „Android“ originalios įrangos gamintojai ne itin gerai siūlė ilgalaikį programinės įrangos palaikymą, ypač kalbant apie pigius „Android“ telefonus. Tačiau tai pradeda keistis – tokios įmonės kaip „Samsung“, „OnePlus“, „Xiaomi“ ir kitos pratęsia savo pažadą atnaujinti telefonus naudojant kelias OS versijas ir kelerius metus trunkančius programinės įrangos atnaujinimus.