Remiantis „Google“ kalbos modeliu dialogo programoms (LaMDA), „Google Bard“ yra generatyvus AI pokalbių robotas, kuris, pasak Sundaro Pichai, skirtas „sujungti pasaulio žinias su mūsų didelių kalbų modelių galia, intelektu ir kūrybiškumu. “.
Nepaisant to, kad „Google“ paieška yra populiariausias informacijos šaltinis pasaulyje, „Google Bard“ iki šiol buvo užgožtas „Microsoft“ „ChatGPT“. Ar tai tik dėl to, kad „ChatGPT“ sukurtas taip, kad būtų labiau bendraujantis ir kūrybiškesnis, ar dėl to, kad jis plačiau pasiekiamas naudojant „Bing“? O gal yra priežastis, dėl kurios „Google Bard“ viešumoje pradėjo ryškėti?
Galite užsiregistruoti „Google Bard“ laukiančiųjų sąraše (atsidaro naujame skirtuke) dabar; mūsų paskutiniame patikrinime, išėjimas iš laukiančiųjų sąrašo užtruko tik apie valandą, todėl neturėtumėte ilgai laukti. Nors palaukite, štai ką reikia žinoti apie „Google Bard“ – nuo jos veikimo iki tolesnių veiksmų ir palyginimo su „ChatGPT“.
„Google Bard“, apibendrinta
Štai kaip „Google Bard“ apibūdino save paklaustas:
„Esu didelės kalbos modelis, dar žinomas kaip pokalbių AI arba pokalbių robotas, išmokytas būti informatyvus ir išsamus. Esu išmokytas naudotis didžiuliu teksto duomenų kiekiu ir galiu bendrauti bei generuoti į žmogų panašų tekstą reaguodamas į platus raginimų ir klausimų spektras. Pavyzdžiui, galiu pateikti faktinių temų santraukas arba kurti istorijas.”
Kaip ir dauguma „Google“ dirbtinio intelekto pastangų, jis sukurtas remiantis „Google“ atvirojo kodo „Transformerio“ mašininio mokymosi modeliu, kuris tampa išmanesnis nuskaitant trilijonus žodžių iš visų viešai prieinamų šaltinių, o tada naudoja jį žmonių atsakams imituoti.
Kaip šalutinė pastaba, kalbos modelis GPT-3 naudojo transformatoriaus mokymosi modelį. Jei tai skamba pažįstamai, taip yra todėl, kad „ChatGPT“ dabartinei iteracijai naudoja atskirtą GPT-3.5 versiją.
Abu modeliai informaciją renka iš tų pačių šaltinių (iš esmės viskas, ką galima rasti internete); skirtumas yra tame, ką jie daro su ta informacija ir kaip tiksliai ją interpretuoja ir perpakuoja.
„Google“ atveju ji neseniai pritaikė savo „PaLM“ kalbos modelį „Bard“, kad jis galėtų geriau suprasti jam pateiktus loginius ar matematinius klausimus. Tikslas yra priversti Bardą „suprasti“ klausimus, o ne tiesiog naudoti SEO, kad sugeneruotų galimus atsakymus, nors mes dar nepriartėjome prie tokio sudėtingumo lygio.
Turime vadovą, kaip naudoti „Google Bard“, kad galėtumėte pradėti naudotis pokalbių robotu. Prisiregistravę galite tiesiog užduoti jam klausimą arba liepti sukurti esė ar istoriją, o jis jį sukurs.
Tuo metu galite spustelėti mygtuką „Patinka“ arba „Nepatinka“, kad pateiktumėte atsiliepimų, „peržiūrėti kitus juodraščius“, kad pamatytumėte kitus galimus atsakymus į raginimą, arba „Google it“, kad nukreiptumėte jus į paiešką ir pamatytumėte daugiau galimų atsakymų Klausimas už AI agregato ribų.
Kur yra „Google Bard“?
„Google Bard“ neturi programos mobiliesiems. Tiesiog eikite į bard.google.com, prisiregistruokite į laukiančiųjų sąrašą naudodami „Gmail“ ir laukite, kol gausite patvirtinimą.
Iš pradžių ji buvo prieinama tik „Pixel Superfans“, o „Google One“ prenumeratoriai šoktelėjo aukščiau laukiančiųjų sąraše. Tačiau dabar, kai „Bard“ pradėjo veikti plačiau, beveik visi turėtų galėti greitai ją pasiekti.
Jį galite pasiekti naudodami bet kurio telefono, planšetinio kompiuterio ar nešiojamojo kompiuterio žiniatinklio naršyklę, naudodami teksto klausimus arba naudodami įrenginio mikrofoną naudodami teksto į kalbą funkciją. Ko (dar) negalite padaryti, tai pasiekti išmaniajame laikrodyje, o jūs gali pasiekti ChatGPT „WearOS“ laikrodyje. „ChatGPT“ įvairios programėlės taip pat naudoja kaip informacijos įskiepį – paslaugos „Google“ kol kas nesiūlo.
Mums įdomu, ar „Android 14“ bus įtrauktas „Bard“ kaip „Google Assistant“ naujinimas. Galbūt sužinosime daugiau „Google I/O 2023“ gegužės mėn.!
„Google Bard“ prieštaravimai ir patikimumas
Kalbant konkrečiai apie Bardą, jis gana žinomai pateikė neteisingą atsakymą savo atskleidimo metu, sukeldamas akcijų nuosmukį ir įtikinęs daugelį, kad „Google Bard“ buvo skubiai išstumta, įskaitant „Google“ darbuotojus. Kaip vienas paskelbtas „Google“ vidiniame forume:
„Gerbiamas Sundarai, „Bard” paleidimas ir atleidimai buvo skuboti, sugadinti ir trumparegiai. „Prašau grįžti prie ilgalaikės perspektyvos.”
„Google“ nepaisė šio patarimo. Nors „Google Bard“ diegiama lėčiau nei „ChatGPT“, kuris buvo tiesiogiai įtrauktas į „Bing“ paiešką, „Google“ planuoja ateityje įterpti „Bard“ į „Google“ paiešką. Ji taip pat jungia įvairius AI padalinius, kad Bardą geriau išaugintų į ChatGPT konkurentą.
Kitas ginčų taškas kilo, kai buvęs „Google“ inžinierius Jacobas Devlinas teigė, kad „Google“ mokė Bardą „ShareGPT“ forume, kuriame žmonės skelbia AI atsakymus. Ir vidinis šaltinis teigė, kad „Google“ nustojo tai daryti tik tada, kai Devlinas sukritikavo šią praktiką.
Pati „Google“ teigia, kad „Bardas nėra apmokytas jokiais ShareGPT ar ChatGPT duomenimis“, todėl negalime būti tikri, ar tai tiesa, ar ne.
Paskutinis ginčytinas dalykas – turinio plagijavimas be tinkamo šaltinio – taikomas bet kuriam AI robotui. „Bard“ ir „ChatGPT“ yra sukurti taip, kad būtų galima bendrauti, ir žmogus greičiausiai nesakytų: „Kaip sužinojau iš X svetainės, Y yra tiesa“. Tačiau tai reiškia, kad svetainės sukuria duomenis, kuriuos robotai iškrauna ir perpakuoja naudotojams be jokios kompensacijos ar nuorodų į tas svetaines.
„Google Bard“ prieš „ChatGPT“.
Palyginti šiuos du AI robotus jų pradžioje yra šiek tiek kvaila. Galite užduoti bet kurį klausimą ir negalėsite nuspėti, kuris atsakys geriau, nes abu jie yra nenuoseklūs. Apskritai, jūs tiesiog negalite tikėtis, kad nei vienas, nei kitas bus tikslus, jei patys to neatliksite „Google“ arba „Binging“.
„Google Bard“ renka duomenis iš naujausios turimos informacijos, o „ChatGPT 3.5“ buvo apmokyta tik iki 2021 m., o tai reiškia, kad klausimai apie dabartinius įvykius greičiausiai pateiks netikslius atsakymus. Žinoma, Bardas ne visada gali atsakyti teisingai.
Tiesą sakant, AC atstovas Jerry Hildenbrandas išbandė „ChatGPT“ ir nustatė, kad jis „toks blogas, kaip aš maniau, kad bus“. Tačiau „Google Bard“ dažnai laikoma menkesniu ne tik dėl to, kad jis yra mažiau prieinamas ir natūraliai prieinamas, bet ir dėl to, kad juo mažiau kalbama, o „ChatGPT“ ir „Bing“ skamba natūraliau ir patikimiau – net ir tada, kai klysta.
„Google“ „tikslingai apribojo“ Bardo galimybes prisiminti ir kontekstualizuoti ankstesnius klausimus, todėl tai atrodys labiau kaip griežti klausimai ir atsakymai, o ne pokalbis. Naudojant „ChatGPT“, viskas yra priešingai: pokalbiai gali būti visiškai iškreipti, pavyzdžiui, kai „Bing AI“ paskelbė apie savo meilę. (atsidaro naujame skirtuke) „New York Times“ rašytojui ir bandė išardyti jo santuoką.
Naujausia ChatGPT versija taip pat skirta sudėtingesniems procesams, pvz., interpretuoti, kas vyksta vaizde ar vaizdo įraše, ir atitinkamai reaguoti. Šiuo metu jums reikia mokėti 20 USD per mėnesį už „ChatGPT Plus“, kad gautumėte naujausią AI versiją. Šiuo metu naujausia „Google Bard“ versija išlieka visiškai nemokama.
Nepaisant „Google“ programinės įrangos autoriteto ir AI meistriškumo, „Google Bard“ turi daug ką įrodyti. Galbūt „Google“ turėjo palaukti, kol ją paleis, o gal neturėjo kito pasirinkimo, kol „Microsoft“ ir „ChatGPT“ tapo visiškai sinonimais AI pokalbių robotams ir vėliau paleido „Bard“, pasmerktą žlugti. Sunku pasakyti.
Tačiau nebent „Google“ pradės stumti Bardą į „Google“ paiešką abiejuose…