Ne paslaptis, kad sulankstoma rinka čia, Šiaurės Amerikoje, yra mažų mažiausiai menka. Tiesą sakant, vieninteliai jūsų pasirinkimai yra „Galaxy Z Fold 4“ arba „Galaxy Z Flip 5“, nes „Microsoft“ „Surface Duo 2“ beveik visur nėra sandėlyje. Net ir tada „Duo 2“ yra kitokio tipo sulankstomas telefonas, o „Google“ gandai „Pixel Fold“ siekia konkuruoti su „Galaxy Z Fold 4“.
Pasibaigus gandams apie 2023 m. „Google I/O“ paskelbtą pranešimą, mes ir toliau mokomės daugiau dėl keleto gana įspūdingų nutekėjimų. Naujausias iš jų praktiškai atskleidė viską, ką reikia žinoti apie tai, ką Pixel Fold pateiks rinkai. Kol kas daugiau dėmesio skirsiu pagrindinėms specifikacijoms, o ne nagrinėsiu, kaip formos veiksnys gali būti naudingas „Google“.
Tensor G2 našumas yra pakankamai geras
Naujausioje nutekėjimų partijoje atrodo, kad „Google“ yra patenkinta savo „Tensor G2“ procesoriaus naudojimu, o ne visiškai naujo mikroschemų rinkinio pristatymu. Turėkite omenyje, kad tai yra tas pats SoC, kuris yra „Pixel 7“ ir „Pixel 7 Pro“, tačiau tikėtina, kad jis taip pat maitina gandų skleidžiamą „Pixel 7a“.
Jei tikėti šiais gandais, ar „Google“ turėjo panaudoti „Pixel Fold“ savo naujos kartos „Tensor“ lustui išleisti? Klausimas yra šiek tiek sudėtingesnis, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.
Nuo tada, kai pradinis „Tensor SoC“ debiutavo su „Pixel 6“ serija, iš karto buvo aišku, kad „Google“ nesistengia perimti „Qualcomm“ ar „Apple Silicon“. Vietoj to, tai sukurta siekiant panaudoti AI ir mašininio mokymosi (ML) galias, kartu suteikiant „pakankamai gerą“ galios patirtį.
Naudojant „Tensor G2“, nebuvo padaryta daug patobulinimų, palyginti su tuo, ką matėme iš „Snapdragon 8 Gen 2“, maitinančio daugelį geriausių „Android“ telefonų. Vėlgi, „Google“ daugiausia dėmesio skyrė AI ir ML patobulinimams toje srityje, kurioje „Pixel“ prekės ženklas turi gana daug vandens; kameros.
„Google“ gebėjimas panaudoti įrenginio ML ir AI galią, kad patobulintų kameras, yra vienas iš dalykų, kuriuos „Google“ daro geriausiai. Tai dalis priežasčių, kodėl įmonė naudojo tą pačią 12 MP kamerą keliems įrenginių paleidimams, nes daugeliui tai buvo svarbus tolesnis apdorojimas.
Ši tendencija tęsėsi tik po to, kai į Pixel 6, o dabar į Pixel 7 buvo įtraukta 50 MP pagrindinė kamera. Užuot pasirinkusi kitą jutiklį, Google patobulino įvairias fotoaparato programinės įrangos funkcijas. Tai apima tokius dalykus kaip Magic Eraser, Real Tone, Photo Unblur ir kt. Jau nekalbant apie tai, kad naktinis režimas ir toliau tobulinamas, kad būtų galima pateikti dar geresnes virš jūsų esančių žvaigždynų nuotraukas.
Jei tikėti šiais gandais, „Pixel Fold“ turės 48 MP pagrindinę plačiakampę kamerą, 10,8 MP itin platų objektyvą ir 10,8 MP teleobjektyvą. Tai beveik tokia pati sąranka, kaip ir „Pixel 7 Pro“, suteikianti vartotojams lankstumo tarp trijų skirtingų jutiklių, be įvairių programinės įrangos patobulinimų.
Kur yra rūpesčių
Tai nereiškia, kad nebus manančių, kad „Google“ čia priima neteisingą sprendimą. Pavyzdžiui, „Pixel Fold“. būtų bus puiki proga paleisti ir pristatyti „Tensor G3“, jei jis bus paruoštas transliacijai. Taip pat bus tokių, kurie gali skųstis, kad „Pixel 8“ ir „8 Pro“ kainuos šimtais dolerių mažiau, tačiau turės naujesnį mikroschemų rinkinį nei „Fold“.
Tada yra tų, kurie pastebės, kad „Pixel 7“, kurio mažmeninė kaina yra 599 USD, yra maitinamas tuo pačiu procesoriumi, kaip ir (sklido gandai) 1 799 USD kainuojantis „Pixel Fold“. Net „Pixel 7 Pro“ parduodamas už 900 USD mažesnę kainą, nei kalbama, kad „Fold“ bus išleistas, neatsižvelgiant į tai, ar „Google“ išleidžia „Pixel Watch“ nemokamai, ar ne.
Kitas galimas „Tensor G2“ susirūpinimas yra nuolatinės perkaitimo problemos, varginančios vartotojus. Tai buvo problema, susijusi su originaliu „Tensor“ lustu, ir ji ir toliau kelia nusivylimą „Tensor G2“.
Tikėtina, kad „Tensor G3“ padarytų pažangą šiame skyriuje, galbūt sumažindamas susirūpinimą dėl sulankstomo telefono perkaitimo. Tiek „Tensor“, tiek „Tensor G2“ yra sukurti remiantis 5 nm procesu, o naujausi konkurentų lustai buvo perkelti į 4 nm procesą. Tai darydami matome geresnį našumą ir neįtikėtinus efektyvumo patobulinimus.
Neabejotinai galima argumentuoti, kad „Tensor G2“ yra „Pixel Fold“. nebus kenčia nuo perkaitimo problemų. Taip yra paprasčiausiai todėl, kad jame bus daugiau vietos dėl daug didesnės važiuoklės, o tai suteiks „Google“ erdvės pagerinti bendrą termofikaciją.
Tačiau, kaip pažymėjo Michaelas Hicksas, vis dar yra tikimybė, kad „Tensor G2“ negalės susidoroti su dvigubo ekrano sąranka. Jau nekalbant apie bandymus žaisti žaidimus ar atlikti kelias užduotis naudojant didesnį vidinį ekraną.
Tai sulankstomas telefonas su „Pixel“ kameromis
Kaip žmogus, kuris nori daugiau konkurencijos, negalėčiau būti labiau susijaudinęs, kad JAV pasirodys dar vienas sulankstomas telefonas. Taip pat nebūsiu šokiruotas, jei jaudulys išnyks, kai tik vėliau pasirodys Galaxy Z Fold 5. metų.
Tikėtina, kad „Google“ nepateiks „Pixel Fold“ kaip tiesioginio „Samsung“ konkurento. Viena vartotojo sąsaja siūlo daug tobulesnę programinės įrangos patirtį su įvairiais patobulinimais, siekiant pagerinti programų išvaizdą ir veikimą sulankstomame telefone. Jau nekalbant apie „Samsung DeX“, iš kurio neatrodo, kad „Pixel Fold“ pasiūlys panašią į darbalaukį panašią sąsają.
Vietoj to, „Google“ ketina labai pasikliauti fotoaparato patirtimi, sutelkdama dėmesį į penkias skirtingas integruotas kameras. Yra labai didelė tikimybė, kad „Pixel Fold“ pralenks „Galaxy Z Fold 4“ ir, jei „Samsung“ nepadarys kažko drastiško, jis gali būti geresnis nei „Fold 5“.
Paliksiu jums ką nors, ką pasakė mūsų pačių Jerry Hildenbrandas, puikiai apibendrindamas Pixel Fold:
„Google“ išeis ir pasakys, kad tai sulankstomas telefonas su „Pixel“ kamera, todėl turėtumėte jį nusipirkti.
Ir tai man tinka.
Pasiūlymai telefonu: Geriausias pirkimas (atsidaro naujame skirtuke) | Walmart (atsidaro naujame skirtuke) | Samsung (atsidaro naujame skirtuke) | Amazon (atsidaro naujame skirtuke) | Verizon (atsidaro naujame skirtuke) | AT&T (atsidaro naujame skirtuke)