Ką tu turi žinoti
- „Google“ pradėjo pereiti prie prisijungimo be slaptažodžio visose pagrindinėse platformose visoms savo paslaugoms.
- Dabar prisijungimo prie „Google“ paskyros keliuose įrenginiuose prieigos raktai siūlomi kaip pasirenkamas saugos būdas.
- Paieškos milžinas pažymi, kad naujoji saugos funkcija padės sumažinti sukčiavimo kampanijų atakų paviršių.
Ne paslaptis, kad slaptažodžius lengva pamiršti ir jie yra jautrūs įvairioms atakoms, įskaitant žiaurią jėgą ir sukčiavimo kampanijas. Štai kodėl tokios įmonės kaip „Google“ suskubo juos pakeisti slaptažodžiais kaip saugesne alternatyva, o norint atrakinti įrenginį reikia tik biometrinių duomenų. „Google“ dabar žengia dar vieną žingsnį į priekį, įdiegdama prieigos raktą kaip papildomą parinktį prisijungiant prie paskyros visose savo paslaugose visose pagrindinėse platformose.
Tai reiškia, kad jums nereikės kaskart vesti slaptažodžio, kai prisijungiate prie „Google“ paskyros bet kuriame iš savo įrenginių. Slaptažodžiams naudojamas kriptografinis metodas, kuriam reikalingas tik raktų susiejimas, kai vienas raktas yra viešas ir užregistruotas „Google“ serveriuose, o kitas yra privatus ir saugomas jūsų įrenginiuose.
„Kai pridedate prieigos raktą prie „Google“ paskyros, mes pradėsime jo prašyti, kai prisijungiate arba kai paskyroje atliekate slaptus veiksmus“, – rašė „Google“ tinklaraščio įraše. Paieškos milžinas pažymi, kad slaptažodžiai bandys patvirtinti jūsų tapatybę prisijungdami, prašydami ekrano užrakto biometrinių duomenų arba PIN kodo.
Tai dalis platesnių „Google“ pastangų slaptažodžius paversti praeitimi ir reklamuoti beslaptažodžių naudojimą kaip kitą svarbų internetinės saugos dalyką. Praėjusių metų spalį „Mountain View“ įdiegė „Android“ ir „Chrome“ skirtų prieigos raktų palaikymą, leidžiantį prisijungti be slaptažodžio visose programose ir svetainėse, neatsižvelgiant į platformą. „Android 14 Developer Preview 2“ versijoje „Google“ taip pat pristatė naują API, kad prisijungimas prie programos būtų daug saugesnis ir sklandesnis nenaudojant slaptažodžių.
Kol kas prieigos raktai yra tik galimybė, o „Google“ programos ir paslaugos vis dar palaiko slaptažodžius. Ilgainiui tikslas yra padėti apsaugoti vartotojus nuo įvairių atakų, kurios panaudoja slaptažodžių silpnumą, pvz., sukčiavimo kampanijų.
„Nors skatiname naudotojus pereiti prie slaptažodžio, kad būtų užtikrintas jų saugumas ir patogumas, pridedame jį kaip vieną iš daugelio prisijungimo prie „Google“ parinkčių“, – teigė bendrovė. „Visi esami metodai, įskaitant slaptažodį, vis tiek veiks, jei jums jų prireiks, pavyzdžiui, kai naudojate įrenginius, kurie dar nepalaiko slaptažodžių.”
Nors privatus raktas yra tik jūsų įrenginiuose, „Google“ teigia, kad jūsų telefono operacinė sistema, pvz., „Android“, arba bet kuri iš geriausių slaptažodžių tvarkytuvų sinchronizuoja jį su visais jūsų įrenginiais.
„Google“ pažymi, kad prieigos raktai vis dar yra ankstyvoje stadijoje, ir pripažįsta, kad praeis šiek tiek laiko, kol jie taps universalūs.