Kaip suplanuoti maratono proveržį (atvejo analizės metodas)

Lengva įsitraukti į tą pačią bėgimo rutiną, savaitė po savaitės ir metai iš metų. Tačiau kai pasirodymas sustingsta ir ieškote proveržio, būtina išeiti už savo komforto zonos ir šiek tiek sumaišyti dalykus!

Kai bėgikai atras mėgstamą lenktynių distanciją, jie gali ir toliau prie jos grįžti metai iš metų. Maratonininkai tam gali būti ypač jautrūs. Įveikę trumpesnes lenktynių distancijas, tokias kaip 5 tūkst., 10 km ir pusmaratonį, jie dažnai kiekvienais metais renkasi panašią maratono treniruočių kelią.

Nors nėra nieko blogo treniruotis jums patinkančią lenktynių distanciją, norint pasiekti naują tikslą gali tekti supurtyti savo rutiną. Jei norite mesti iššūkį siekdami maratono proveržio tikslo, laikas atnaujinti savo treniruotes, kad pasiektumėte didesnį greitį ir ištvermę.

Bet koks yra geriausias būdas pakeisti treniruotę, kad būtumėte greitesni ir likti be traumų?

Matthew Boydas ir Jasonas apie tai, kaip planuoti maratono proveržį

Šios savaitės epizodas yra pakartotinis įrašas iš Adaptive Zone Podcast, veda Matthew Boyd. Mattas yra kineziterapeutas ir bėgimo treneris, kurio specializacija yra padėti bėgikams įveikti traumas ir nustatyti naujus PR. Jo podcast’as skirtas bėgikams ir triatlonininkams, kad padėtų jiems pereiti nuo traumų ir reabilitacijos prie pasirodymo.

Podcast’e Mattas man pateikia hipotetinio atvejo analizę apie „Carrie“, maratonininką, turintį 3:48 PR, kuris ieško maratono proveržio, kad pasiektų žemiau 3:45, bet, atrodo, negali to pasiekti. Kiekvienais metais ji nubėga 2 maratonus ir kiekvieną savaitę vidutiniškai įveikia 40–60 km (25–37 mylių).

Kai aptariame šį hipotetinį atvejį, Matthew ir aš žiūrime į tai, kaip Carrie treniruotės gali pasikeisti ir padėti jai pasiekti naują asmeninį rekordą maratone. Nors mes sutelkiame dėmesį į du galimus esminius mokymo pokyčius, taip pat pasineriame į detales, įskaitant:

  • Kodėl laikas, esantis toli nuo maratono, gali padaryti jus greitesnius
  • Skirtumas tarp greito ir sunkaus bėgimo
  • Kaip psichinis ir fizinis atsigavimas gali padėti jums tobulėti
  • Specifiškumo principas lenktynių treniruotėje
  • Kodėl kalnų treniruotės parengia jus greičiau bėgti lygumose
  • Lenktynes ​​traktuoti kaip įgūdžius, kuriuos galima tobulinti

Mūsų atvejo analizė taikoma treniruojant tiek daug bėgikų – būtinai išmoksite ko nors, kas padės tobulėti!

Sužsiprenumeruokite podcast’ą Apple podcast’ai, „Spotify“., Siuvėjas, iHeartRadioarba Google Play.

Nuorodos ir ištekliai iš laidos:

Ačiū Previnex!

Mus palaiko mūsų naujausias partneris Previnex. Visą savo gyvenimo dalį atsispyręs daugumai papildų, atsargiai keičiu melodiją. Man liko mažiau nei metai nuo „Masters“ bėgimo ir asmeniniame gyvenime siekiu ilgaamžiškumo. Noriu kuo ilgiau būti sveikiausiu savimi ir džiaugiuosi galėdamas bendradarbiauti su Previnex, kad tai įvyktų.

Previnex naudoja labiausiai biologiškai prieinamas, kliniškai patikrintas sudedamąsias dalis, optimalią kiekvieno ingrediento formą ir dozę, farmacinio lygio gamybą, žaliavų ir gatavų produktų testavimą. Už kiekvieną jūsų pirkinį jie taip pat dovanoja vitaminų vaikams, kuriems jų reikia.

Pastarąjį mėnesį vartojau jų imuninę sistemą ir multivitaminus ir jaučiuosi puikiai. Turiu daugiau energijos ir aiškumo, jau nekalbant apie ramybę, kad duodu savo kūnui tai, ko jam reikia. Tikiu, kad „Previnex“ veikia ir tikiuosi, kad jūs patirsite tą pačią naudą kaip aš. Naudokite kodą jason15, kad gautumėte 15% nuolaidą užsakymui Previnex!

Ačiū GOODR!

Jei žiūrite mano vaizdo įrašus „YouTube“, žinosite, kad „Goodr“ akinius nuo saulės nešioju beveik dešimtmetį. Jie yra ypač prieinami – tik nuo 25 USD, skirti bėgimui, todėl jie išlieka ant veido, o stiliai yra tiesiog laukiniai. Jie taip pat yra 100 % anglies dioksido neutrali įmonė, tai reiškia, kad jie kompensuoja visą savo anglies dvideginio išmetimą ir 1 % savo pelno paaukoja aplinkosaugos tikslams.

Goodr siūlo 30 dienų pinigų grąžinimo garantiją ir 100 % pasitenkinimą, bet žinau, kad iš šimtų jų siūlomų stilių rasite sau patinkančią porą. Surask savo čia, Goodr gauti nemokamą pristatymą.