Treneris Mario Fraioli apie maratono ir ultra treniruočių derinimą viename sezone

Tradiciniuose treniruočių planuose dėmesys sutelkiamas į vieną distanciją vienu metu, nesvarbu, ar tai greitas 5 km, ar maratono PR. Bet ką daryti, jei jūsų lenktynių tvarkaraštis atrodo šiek tiek mažiau tradicinis? Sužinokite, kaip pasiekti savo tikslus keliose lenktynėse, kurioms reikia skirtingo požiūrio į treniruotes.

Bėgikai dažnai sutelkia dėmesį į vieną lenktynių distanciją per sezoną, o tai leidžia sukurti tradicinę treniruočių struktūrą. Tačiau kartais mus traukia įvairios rasės, kurioms, atrodo, reikia skirtingų požiūrių. Nesvarbu, ar tai mylia, ir maratonas, ar plokščias maratonas ir kalvotas ultra, yra būdų, kaip įveikti abiejų iššūkius tą patį sezoną.

Šiandienos podcast’as atsako į klausytojo Mike’o klausimą, kuriam įdomu sujungti greito kelių maratoną ir kalvotą 50 mylių ultramaratoną į vieną treniruočių ciklą. ar tai įmanoma? Ar rizikinga lenktyniauti 50 mylių, praėjus tik 2 mėnesiams po maratono? Yra daug dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti bandant daug pastangų, pavyzdžiui, šios, įskaitant treniruočių seką, atsigavimą, mitybą ir jėgos treniruotes.

Šiandien podcast’e turiu savo draugą ir buvusį konkurentą Mario Fraioli aptarti, kaip treniruotis tokio tipo pastangoms. Mario yra bėgikas, treneris ir vedėjas „The Morning Shakeout“ podcast’as. Jis taip pat rašo neįtikėtinai populiarius naujienlaiškis to paties pavadinimo.

Mario Fraioli apie distancijų derinio treniruotes

Per pastaruosius kelis mėnesius Mario nubėgo savo unikalų lenktynių derinį, įskaitant Bostono maratoną ir uždarų patalpų mylią. Būdamas neįtikėtinai konkurencingas magistro bėgikas, Mario puikiai pasirodė abiejose varžybose – nubėgo 4:30 mylią ir 2:34 Bostono maratone.

Mario ir aš aptariame geriausią treniruočių metodą tokiems bėgikams kaip Mike’as, kurie bando dvi ambicingas pastangas per vieną treniruočių ciklą ir sprendžia klausimus, įskaitant:

  • Ar geriausia daryti vieną ilgesnį ciklą ar du trumpesnius treniruočių ciklus?
  • Koks yra geriausias būdas atsigauti po maratono?
  • Kaip suderinti treniruotes lygiu keliu ir kalvotos trasos ruošimą?
  • Jei esate patyrę bėgimo traumų, kokie yra įspėjimai?
  • Kokie yra psichiniai iššūkiai tokio tipo treniruotėms?

Mario yra apgalvotas ir įžvalgus, o jo patirtis ir žinios padės pasiruošti bet kokiai distancijai. Žinau, kad jums patiks mūsų pokalbis!

Prenumeruokite podcast’ą Apple podcast’ai, „Spotify“., Siuvėjas, iHeartRadioarba Google Play

Nuorodos ir ištekliai iš laidos:

Ačiū DrinkLMNT!

Didelis ačiū GertiLMNT už jų paramą šiam epizodui! Jie gamina elektrolitų gėrimus sportininkams ir mažai angliavandenių turintiems žmonėms be cukraus, dirbtinių ingredientų ar dažiklių. Ir jūs galite gauti nemokamą mėgintuvėlių pakuotę iš 4 skonių ir 8 atskiri paketai, kai sumokėsite 5 USD už siuntimą.

„DrinkLMNT“ produktai turi didžiausią natrio koncentraciją, kokią tik galite rasti. Kiekvienas, kuris daug bėgioja, žino, kad natris, taip pat kiti elektrolitai, tokie kaip magnis ir kalis, yra būtini mūsų veiklai ir mūsų savijautai visą dieną.

Citrusinis skonis greitai tapo mano mėgstamiausiu. Dabar geriu vieną kartą per dieną, kad padėčiau gauti pakankamai skysčių mūsų sausame Kolorado ore. Jis skanus ir skanus, o aš pastebiu, kad per dieną šlapinuosi ne kas 45 minutes, o tai gali būti požymis, kad nevalgau pakankamai natrio.

Dabar daugėja įrodymų, kad natrio suvartojimo lygis yra didesnis ne nesveika – ir sportininkams reikia daug daugiau nei įprastam sėdinčiam žmogui. Žinoma, jei nerimaujate, kreipkitės į gydytoją. Tačiau tiems sportininkams, kurie bėgioja lauke per karštį, elektrolitų keitimas yra labai prasmingas. Taigi patikrinkite GertiLMNT išbandyti naują skonį arba gauti nemokamą mėginių rinkinį.

Dėkojame mūsų veiklos mokymo žurnalui!

Taip pat mus atnešė mūsų pačių Performance Training Journal, kuris dabar pasiekiamas adresu Amazon. Nuo 1998 m., kai pradėjau bėgioti, vedžiau spausdintinį treniruočių žurnalą. Laikyti apčiuopiamą žurnalą, kasdien į jį rašyti ir apmąstyti bėgimo pakilimus ir nuosmukius yra patikimas būdas tobulėti.

Šis spausdintas mokymo žurnalas padeda sutelkti dėmesį į svarbius mokymo rodiklius, teikia pirmenybę ilgalaikei perspektyvai, kad nesinaudotumėte nuorodomis, ir palaiko jūsų motyvaciją strategiškai pagyrę save. Nesudėtingo, funkcionalaus dizaino „Performance Training Journal“ apima trenerio patarimus lenktynėse, traumų prevencijos, jėgos treniruočių ir kt. Jis padės jums sudaryti lenktynių tvarkaraštį, planuoti lenktynių rytą, geriausias treniruotes ištvermės bėgikams ir paskatins jus sekti savo asmeninius geriausius rezultatus laikui bėgant.

Turite vietos šį žurnalą pasidaryti savo, nesvarbu, ar esate naujas bėgikas, ar profesionalas, trasų ar kelių bėgikas, vidutinių nuotolių specialistas ar ultramaratonininkas. Taigi ne tik stebėkite savo bėgimą, bet ir mokykitės iš jo su Performance Training Journal! Patikrinkite tai šiandien Amazon.