Sunku ginčytis su skaičiais, tačiau „Apple Watch“ išlieka populiariausiu išmaniuoju laikrodžiu daugeliui vartotojų. „Google“ atnaujinta „Wear OS 3“ buvo sutikta įvairių rezultatų, o „Wear OS 4“ tik atrodo kaip kartotinis atnaujinimas. Ir dabar, kai „Google“ ir „Apple“ paskelbė apie „Wear OS 4“ ir „watchOS 10“, nusprendėme pažvelgti į keletą dalykų, kuriuos norėtume „Google“ pasiskolinti iš „Apple“.
„Vieno langelio“ principas jūsų sveikatos metrikams
„Google Fit“. Fitbit. Kurį iš jų turėtumėte naudoti, jei norite patikrinti treniruočių statistiką naudodami „Pixel Watch“? Tikriausiai galėtumėte išsisukti naudodami bet kurį iš jų, bet ne tai. Naudodami „Apple Watch“ tereikia įeiti į „Health“ programą, kuri dabar taip pat ateina į „iPad“ su „iPadOS 17“.
„Health Connect“ buvo paskelbtas praėjusiais metais ir yra įtrauktas į „Android 14“, siekiant užtikrinti sklandų būdą susieti bet kurią iš skirtingų jūsų naudojamų kūno rengybos stebėjimo programų. Tačiau net ir tada jis gali neveikti su tam tikrais išmaniaisiais laikrodžiais, pvz., „TicWatch Pro 5“, kuris naudoja savo atskirą programą.
Gana akivaizdu, kad „Fitbit“ galiausiai bus rasta „Google Graveyard“, o „Google Fit“ programa pati savaime yra puiki. Taigi, užuot sėdėjus ant tvoros, tiesiog neišlipus ir nepasakius: „Google Fit“ dabar yra vienintelė sveikatos stebėjimo vieta „Android“! Taip, yra ir trečiųjų šalių originalios įrangos gamintojų, dėl kurių reikia nerimauti, bet tam turėtų būti skirta „Health Connect“, o „Google“ iš esmės turėtų priversti Wear OS laikrodžių gamintojus įdiegti tinkamas API nešiojamose programose.
Vienodumas visoje platformoje
Tai yra apgaulė, bet vis tiek norėčiau, kad „Google“ „stumtų problemą“. Jei naudojate „Pixel Watch“ ir „TicWatch Pro 5“ sąsają, gausite tą pačią patirtį. „Mobvoi“ siūlo skirtingus laikrodžių ciferblatus, čia ir ten yra keletas nedidelių pataisymų, tačiau iš esmės tai tas pats.
Tačiau jei palyginsite „Galaxy Watch 5“ su „Pixel Watch“, galbūt net nesate tikri, kad „Samsung“ vis dar nenaudoja „TizenOS“, kol nepateksite į „Play Store“. Kaip žmogus, kuriam labiau patinka „Google“ programinė įranga nei „Samsung“ ir kiti „Android“ originalios įrangos gamintojai, manau, kad „Wear OS“ platformai būtų naudingas šiek tiek daugiau vienodumo.
Galbūt užuot tiesiog suteikus originalios įrangos gamintojams pagrindą „Wear OS“ ir leisti jiems laisvai naudotis sąsaja, „Google“ turėtų šiek tiek atšaukti valdžią. Turiu galvoje, kaip būtų puiku, jei „Galaxy Watch 5 Pro“ būtų prieinami puikūs „Google“ laikrodžių ciferblatai su Material Design sąsaja? Asmeniškai manau, kad tai būtų tobulas derinys, bet aš taip pat esu tas, kuris kampaniją už Google Play Edition sulankstomą telefoną, kol nebuvo pristatytas Pixel Fold.
Patobulintos kūno rengybos funkcijos ir automatinis treniruočių aptikimas
Per WWDC 2023 pagrindinį renginį „Apple“ praleido maždaug tiek laiko „watchOS 10“, kiek aiškindama nuobodžias „iOS 17“ funkcijas. Tačiau tai buvo rimta priežastis, nes yra patobulintos dviračių ir žygių treniruotės, taip pat galimybė peržiūrėti topografinius žemėlapius ir aukščius tiesiai iš „Apple Watch“.
Kaip pažymėjo mano kolega Michaelas Hicksas, tikimasi, kad „Samsung“ pasiūlys kai kurių „Galaxy Watch 5“ (ir „Watch 6“) patobulinimų per „One UI 5 Watch“ atnaujinimą. Tačiau visos šios naujos funkcijos apsiribos „Samsung Galaxy Watch“ įrenginiais, ir nenustebsime, jei kai kurioms iš jų taip pat reikės naudoti „Samsung“ telefoną.
Paprasčiau tariant, „Google“ turi atkreipti dėmesį ir pradėti siūlyti tuos pačius atnaujinimus „Wear OS“ platformai. Puikus pavyzdys, kai „Pixel Watch“ nusileidžia beveik visiems geriausiems „Android“ išmaniesiems laikrodžiams, yra nesugebėjimas automatiškai sekti treniruočių. Kai kurie naujinimai buvo išleisti siekiant tai pagerinti, tačiau tai tikrai kažkas, kas turėjo būti pasiekiama „Pixel Watch“ nuo pat pirmos dienos.
„Apple“ gali pirmauti, tačiau ji vis dar stebi konkurenciją
Galbūt nustebsite pastebėję, kad nenurodžiau, kaip „watchOS 10“ tobulinama siekiant geriau išnaudoti „Apple Watch“ ekrano ypatybes. Na, taip yra todėl, kad „Google“ paskelbė, kad ji daro beveik tą patį su „Wear OS 4“, bet mes vis dar laukiame, kaip tai atrodys.
Ir nepaisant didžiulės „Apple Watch“ užimamos rinkos dalies, „watchOS 10“ gana akivaizdu, kad „Apple“ ne tik sėdi ir laukia. Išmaniųjų laikrodžių programos yra niūrios, nesvarbu, ar naudojate „Apple Watch“, ar „Wear OS“ išmanųjį laikrodį. „Google“ ir jos „Wear OS“ partneriai tai padarė dėl kortelių karuselės, kurią galite perbraukti nuo laikrodžio ciferblato.
Naudodama „watchOS 10“, „Apple“ kopijuoja „Google“ namų darbus, tačiau iš tikrųjų juos šiek tiek pakeičia, nes įdiegta „Smart Stack“. Tai yra mini valdikliai, kuriuos galite slinkti „paprastai pasukdami Digital Crown iš bet kurio laikrodžio ciferblato“. Tai puikus būdas peržiūrėti duomenis ir sąveikauti su įvairiomis programomis, nereikia kiekvieną kartą atidaryti programos.
Tai reiškia, kad nors „Apple“ gali turėti didžiulį pranašumą, dar reikia nuveikti, o „Apple Watch“ nėra išimtis. Tik laikau kumščius, kad „Pixel Watch 2“ bent jau pateisintų mano lūkesčius ir kad „Google“ išleis produktą, galintį rimtai atsimušti į nešiojamų drabužių rinką.