Didžiųjų blauzdų įtvarų epizodas: prevencija ir gydymas su daktaru Duane Scotti

Blauzdų įtvarai yra dažnas skausmo šaltinis naujesniems bėgikams, o juos valdant apstu klaidingų nuomonių. Sužinokite, kaip apsisaugoti nuo blauzdų įtvarų ir juos gydyti, kad jie nevirstų rimtesnėms traumoms.

Nors bet kokio lygio bėgikai gali nukentėti nuo blauzdų įtvarų, dažniausiai nukenčia pradedantieji ir tie, kurie grįžta į bėgimą po ilgos pertraukos. Blauzdų įtvarai sukelia neabejotiną blauzdos skausmą, kuris dažniausiai kyla iš vidinės blauzdikaulio dalies – didesnio kaulo, esančio blauzdos vidinėje pusėje.

Blauzdų įtvarai arba medialinio blauzdikaulio streso sindromas dažnai yra skausmingas požymis, kad jūsų treniruotės pažengė per greitai, kad jūsų kūnas galėtų prisitaikyti. Jie gali atsirasti dėl greito ridos ar intensyvumo šuolio, o jų nepaisymas gali sukelti rimtesnių sužalojimų. Naujesni bėgikai yra jautriausi, nes jų kūnas yra mažiau pasirengęs pasikartojantiems bėgimo poreikiams.

Jei kenčiate nuo blauzdų įtvarų, galite nustebti sužinoję, kad jums retai reikia ilgesnio laiko nuo bėgimo. Išmokę valdyti savo treniruotes ir stiprinti pėdas bei blauzdas, galite greičiau nei tikitės. Šios savaitės podcast’e daktaras Duane’as Scotti ir aš giliai pasineriame į šį kankinantį ir nuolatinį sužalojimą.

Duane Scotti apie blauzdų įtvarų valdymą ir prevenciją

Anksčiau Duane’as ir aš aptarinėjome šlaunies raumens sveikatą 141-oje serijoje. Dabar jis čia, kad pakalbėtų apie viską, kas susiję su blauzdų įtvarais, ir paskatintų bėgikus, patyrusius šią traumą, greičiau pasveikti. Duane yra kineziterapeutas, sertifikuotas ortopedijos klinikos specialistas, sertifikuotas bėgimo treneris ir „Healthy Runner Podcast“ vedėjas.

Po daugelio metų, praleistų sporto salėje, Duane’as pamėgo bėgimą ir įkūrė „Spark Healthy Runner“ – į treniruotes orientuotą grupę, skirtą padėti bėgikams pamilti sportą ir bėgti be traumų. Duane’as pripažįsta didžiulį treniruočių sprendimų poveikį traumoms ir naudoja savo kombinuotus treniravimo ir fizinės terapijos įgūdžius, kad išnaudotų visas bėgikų galimybes.

Kadangi yra daug klaidingų nuomonių apie blauzdų įtvarus, Duane ir aš pradedame nuo pagrindų ir aptariame viską, ką reikia žinoti, kad blauzdos įtvarai taptų praeitimi, įskaitant:

  • Kas iš tikrųjų sukelia blauzdos įtvarų skausmą
  • Skirtumas tarp blauzdos įtvarų ir kitų blauzdos traumų, įskaitant skyriaus sindromą, užpakalinę blauzdikaulio tendinopatiją ir kt.
  • Pagrindinės blauzdų įtvarų priežastys
  • Kodėl negydomi blauzdos įtvarai gali sukelti didesnę streso lūžių riziką
  • Prevencijos ir gydymo strategijos, įskaitant RAMYBĘ IR MEILĘ
  • Jėgos darbo ir kryžminio treniruočių vaidmuo sprendžiant blauzdos įtvarus

Duane’o žinios kartu su entuziazmu sportui sukelia dinamišką diskusiją su daugybe praktinių patarimų. Mėgautis!

Prenumeruokite podcast’ą Apple podcast’ai, „Spotify“., Siuvėjas, iHeartRadioarba Google Play

Nuorodos ir ištekliai iš laidos:

Ačiū GOODR!

Jei žiūrite mano vaizdo įrašus „YouTube“, žinosite, kad „Goodr“ akinius nuo saulės nešioju beveik dešimtmetį. Jie yra ypač prieinami – tik nuo 25 USD, skirti bėgimui, todėl jie išlieka ant veido, o stiliai yra tiesiog laukiniai. Jie taip pat yra 100 % anglies dioksido neutrali įmonė, tai reiškia, kad jie kompensuoja visą savo anglies dvideginio išmetimą ir 1 % savo pelno paaukoja aplinkosaugos tikslams.

Goodr siūlo 30 dienų pinigų grąžinimo garantiją ir 100 % pasitenkinimą, bet žinau, kad iš šimtų jų siūlomų stilių rasite sau patinkančią porą. Surask savo čia, Goodr gauti nemokamą pristatymą.

Ačiū Elemental Labs!

Didelis ačiū Elemental Labs už jų paramą šiam epizodui! Jie gamina elektrolitų gėrimus sportininkams ir mažai angliavandenių turintiems žmonėms be cukraus, dirbtinių ingredientų ar dažiklių. Ir jūs galite gauti nemokamą mėgintuvėlių pakuotę iš 4 skonių ir 8 atskiri paketai, kai sumokėsite 5 USD už siuntimą.

„Elemental Labs“ produktai turi didžiausią natrio koncentraciją, kokią tik galite rasti. Kiekvienas, kuris daug bėgioja, žino, kad natris, taip pat kiti elektrolitai, tokie kaip magnis ir kalis, yra būtini mūsų veiklai ir mūsų savijautai visą dieną.

Citrusinis skonis greitai tapo mano mėgstamiausiu. Dabar geriu vieną kartą per dieną, kad padėčiau gauti pakankamai skysčių mūsų sausame Kolorado ore. Jis skanus ir skanus, o aš pastebiu, kad per dieną šlapinuosi ne kas 45 minutes, o tai gali būti požymis, kad nevalgau pakankamai natrio.

Dabar daugėja įrodymų, kad natrio suvartojimo lygis yra didesnis ne nesveika – ir sportininkams reikia daug daugiau nei įprastam sėdinčiam žmogui. Žinoma, jei nerimaujate, kreipkitės į gydytoją. Tačiau tiems sportininkams, kurie bėgioja lauke per karštį, elektrolitų keitimas yra labai prasmingas. Taigi patikrinkite Elemental Labs išbandyti naują skonį arba gauti nemokamą mėginių rinkinį.