Šį kartą praėjusiais metais aš visiškai atsisakiau „Motorola“. Panašu, kad įmonė, sukūrusi mano pirmąjį telefoną ir pateikusi daugybę puikių įrenginių bei prisiminimų – Razr, Moto X, Moto Z, Moto 360, tik kelis, – atrodė, kad visiškai neturi sielos, kurią kažkada turėjo. Įmonės biudžetiniai telefonai buvo šiukšlės (atsidaro naujame skirtuke)ir net pavyzdiniai įrenginiai buvo per brangūs ir nuvylė (atsidaro naujame skirtuke).
Tačiau praėjusį rudenį pamačiau pokyčių pradžią. Praėjus vos šešiems mėnesiams po to, kai praradau visas viltis, kad įmonė pagamins nors ir vidutiniškai padorų telefoną, Motorola Edge (2022) (atsidaro naujame skirtuke) atvyko. Tai nebuvo geriausias metų telefonas ar dar kas nors – ir netgi nėra geriausias telefonas savo kainų kategorijoje – tačiau jis įrodė, kad „Motorola“ vis dar dirba su vertingais įrenginiais, kurie vieną dieną galėtų grąžinti jam buvusią didybę.
Šiais metais jausmas ne tik gyvuoja, bet ir buvo suteiktas naujos jėgos paskelbus Motorola Edge+ (2023) (atsidaro naujame skirtuke) ir pora naujų „Moto G“ telefonų (atsidaro naujame skirtuke). Tada, žinoma, yra „Motorola Rizr“. (atsidaro naujame skirtuke) – vienas iš vienintelių ridenami telefonai, kuriuos kada nors naudojome, ir gandai bei anonsai, įrodantys, kad Razr grįžta (atsidaro naujame skirtuke).
Kiek galiu pasakyti, „Motorola“ grįžo ir atėjo laikas!
Jokių apribojimų nėra
Panašu, kad kol kas vienintelis anglies luitas naujausiuose Motorola pasiūlymuose yra „Moto G Play“ (2023 m.) (atsidaro naujame skirtuke). Visa kita per pastaruosius devynis mėnesius buvo labai gera, ypač ThinkPhone (atsidaro naujame skirtuke) yra miegamojo smūgis, kurio aš laukiau.
Kaip jau sakiau apžvalgoje, telefonas atlieka beveik viską, pradedant našumu ir baigiant baterijos veikimo trukme, ypač aukštos kokybės MIL specifikacija, ekranu, kuris iš tikrųjų yra draugiškas PWM jautriems žmonėms. (atsidaro naujame skirtuke) kaip aš, švari programinė įranga su puikiomis funkcijomis ir ketverius metus žadėti atnaujinimai. Vienintelis dalykas, kurio tikrai galėčiau palinkėti geresnio, yra fotoaparatas, bet jis tikrai nėra pusiau blogas.
Gaila, kad telefonas nėra platinamas per labiau į vartotoją orientuotus kanalus, nes pirmiausia jis skirtas verslo telefonui.
Dabar, kai pereiname į antrąjį metų pusmetį, „Motorola“ atnaujina savo „Moto G“ asortimentą keliais rimtai prasmingais būdais. Ne, nė vienas iš jų neturi NFC (vis dar), bet aš vis dar nesu įsitikinęs, kad daugumai JAV žmonių ši funkcija tikrai rūpi.
„Motorola“ teigė, kad NFC nebuvo įtraukta po „atidaus rinkos tyrimo“. Tai ir sąnaudų mažinimo priemonės, užtikrinančios, kad G serija atitiktų numatomą kainą. Remiantis mums pateiktu pristatymu, atrodo, kad „Motorola“ tiksliai išsiaiškino, kas rūpi klientams tam tikromis kainomis.
„Motorola“ ir toliau auga, per pastaruosius dvejus metus stiprindama savo trečiąją vietą Šiaurės Amerikoje.
„Motorola“ išaugo dar 14 % per metus ir Šiaurės Amerikoje yra antrasis išankstinio mokėjimo Android OĮG ir trečias bendras OĮG. Dažniau perkami tik „Samsung“ ir „Apple“ telefonai, o išlaikymo rodiklis nuo 2020 m. gruodžio iki 2022 m. gruodžio mėn. padidėjo net 27 proc.
Daugelis iš mūsų, dirbančių technologijų srityje, šaiposi iš menkų Motorola atnaujinimų pasiūlymų daugeliui jos telefonų (iki 2022 ir 2023 m., kai viskas pagerėjo), tačiau atrodo, kad klientų pernelyg nesijaudina tie patys dalykai, kurie vargina mus.
Kas toliau
Ir naujasis „Moto G Stylus“ (2023), ir „Moto G 5G“ (2023) pasirodys vėliau šią savaitę, o „Edge+“ (2023) debiutuos netrukus. Remiantis trumpa patirtimi, susijusia su abiem įrenginiais, atrodo, kad tai yra pigūs telefonai, kuriuos kurį laiką norėjome pagaminti iš „Motorola“.
Abu turi kokybišką konstrukciją – žinoma, už maždaug 200 USD telefoną. Abu atrodo rimtai puikiai. Jei netikite, tiesiog pažiūrėkite į žemiau esančią abiejų telefonų galeriją.
Tai didelis žingsnis į priekį, palyginti su praėjusių metų tikrai pigiais pasirinkimais, o „Motorola“ netgi atsisakė tikrai prastų „MediaTek Helio“ procesorių, kad šį kartą pasirodytų šiek tiek daugiau – tiek „MediaTek“, tiek „Qualcomm“, priklausomai nuo telefono.
Neskaitant ThinkPhone, Edge+ (2023) atrodo kaip flagmanas, kurio jau keletą metų norėjau iš Motorola. Remiantis mano su juo praleistu laiku, šis telefonas yra beveik identiškas Moto Edge 40 Pro, kuris buvo išleistas tarptautiniu mastu, tik su didesne baterija ir keliomis naujomis programinės įrangos funkcijomis, tokiomis kaip „Horizon Lock“ (atsidaro naujame skirtuke).
Paprastai nesu per daug pamišęs dėl ekranų su lenktais kraštais, tačiau „Motorola“ šį telefoną „Edge“ pavadino pažodžiui. Turi ne vieną, ne du, ne tris, bet keturi lenkti kraštai. Jei turėčiau jį su kuo nors palyginti, sakyčiau, kad jis atrodo kaip milžiniškas, pailgas „Apple Watch“.
Telefono nugarėlė taip pat yra nuostabi ir atrodo smėliasrove, kitaip nei „OnePlus“ anksčiau darė kai kuriuose savo telefonuose. Jis tikrai nėra labiau sukibęs nei įprastas blizgus stiklas, tačiau suteikia šiek tiek tekstūros. Be to, skirtingai nei blizgus stiklas, tai nėra pirštų atspaudų magnetas.
Kada nors netolimoje ateityje tikimės, kad „Motorola Razr“ linija grįš. Pirmieji du „Razr“ sulankstomi telefonai buvo šaunūs ir gražus grįžimas į laikus, kai telefonai buvo paprastesni ir turėjo fizines klaviatūras, tačiau bendra programinės įrangos patirtis ir našumas paliko šiek tiek norimų rezultatų.
Be to, naujo Razr telefono JAV nematėme nuo 2020 m.
Atrodo, kad senoji „Motorola“, kurią mylėjome, pagaliau sugrįžo, ir aš negaliu tuo džiaugtis.
Naujausi nutekėjimai (atsidaro naujame skirtuke) parodykite telefoną, kuris labiau panašus į „Galaxy Z Flip“, o ne į pirmuosius du „Razr“ perkrovimus prieš kelerius metus, bet tai gali būti neblogai. Jei atvaizdai yra teisingi, milžiniškas viršelio ekranas suteiks OPPO Find N2 Flip (atsidaro naujame skirtuke) paleisti už savo pinigus ir labai gerai gali išstumti „Samsung“ iš geriausių sulankstomų telefonų sąrašo (atsidaro naujame skirtuke).
Apibendrinant, aš labai džiaugiuosi, kad Motorola netrukus pasirodys. Panašu, kad įmonė pagaliau išėjo iš užliūliavimo laikotarpio ir sugrįžo prie įdomaus, naujoviško, kuris praėjusį dešimtmetį išleido visiškai pritaikomą „Moto X“ ir „Moto Z“ – laimingą.
Ir, kaip visada sakome, didesnė konkurencija yra gerai, ypač pramonėje, kurioje taip dažnai dominuoja du dideli žaidėjai.
Pasiūlymai telefonu: Geriausias pirkimas (atsidaro naujame skirtuke) | Walmart (atsidaro naujame skirtuke) | Samsung (atsidaro naujame skirtuke) | Amazon (atsidaro naujame skirtuke) | Verizon (atsidaro naujame skirtuke) | AT&T (atsidaro naujame skirtuke)